Örnek Resim

Anasayfa > GENÇLİK > Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Bırakılana Kadar

Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Bırakılana Kadar
Son Güncellenme : 21 Haz 2015 13:43

Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Bırakılana Kadar Mücadelemizi Sürdürecek
Hukuksuzluğu Herkese Anlatacağız!

Kartal: Merkezde tutsak Liseli Dev-Genç’lilerin yürüyüşü için 11 Haziran’da 40 adet A3 boyutunda ozalit asıldı. Akşam ise liselilerle sohbet edildi. Kitle çalışması şeklinde çalışma planı oluşturuldu. Son olarak da tutsak Liseli Dev-Genç’lilere mektup kitapçığı hazırlandı. Bir sonraki gün Bankalar Caddesi’nde  “Liseli Dev-Genç’liler Değil Berkin’in Katilleri Yargılansın!” şiarıyla Sarıgazi’de yapılacak olan yürüyüş için bildiri dağıtımı yapıldı. 2 kişinin yaptığı çalışmada 100 bildiri halka ulaştırıldı.
Bağcılar: Yenimahalle Yürüyüş Yolu’nda Liseli Dev-Genç’liler 11 Haziran’da bildiri dağıtımı yaptı. Bildiri dağıtımı sırasında halka “Berkin için adalet istemenin suç olmadığı ve arkadaşlarımızın da hukuksuzca tutuklandığı” anlatıldı. Halkla tek tek sohbet edilerek Tutsak Liseli Dev-Genç’lileri sahiplenmenin önemi vurgulandı. 1 saat süren çalışmada 150 adet bildiri halka ulaştırıldı.
Bahçelievler: Liseli Dev-Genç’liler 10 Haziran’da Berkin için adalet isteyip hukuksuzca tutuklanan liseli Dev-Genç’liler için Vali Recep Yazıcıoğlu okuluna pankart astı.
Kuruçeşme:  Liseli Dev-Genç’liler tarafından 12 Haziran’da mahallede “Berkin İçin Adalet İstedikleri İçin Tutuklanan Liseli Dev Genç’liler Serbest Bırakılsın” yazılı 20 afiş yapıldı.
Kadıköy: 16 Haziran’da Dev-Genç’liler Kadıköy’de “Tutsak Dev-Genç’liler serbest bırakılsın” kampanyası çerçevesinde saat 12.30 da masa açtılar.Saat 18.00’a kadar açık kalan masada 20 Yürüyüş dergisi dağıtıldı. Ayrıca masada tutsak öğrenciler için imza toplandı, Berkin için adalet isteyenlerin bugün hapishanelerde olduğu halka anlatıldı.
Kocamustafapaşa: 15 Haziran’da Dev-Genç’liler saat 16.00’da Kocamustafapaşa’da “Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Sırakılsın” kampanyası için masa açtılar. Önce açacak masa bulamayan Dev-Genç’liler yaratıcılıklarını geliştirerek koşullara teslim olmadılar ve buldukları kasa ve kartonlardan kendilerine masa yaptılar.
Dev-Genç’liler  masa dışında esnaflara dergi de dağıttı. Saat 20:30’a kadar açık kalan masada 30 Yürüyüş ve 7 Dev-Genç dergisi dağıtıldı. İnsanlara tutsak öğrencilere neden sahip çıkmaları gerektiği anlatıldı ve imza ile destek olmaları istendi.
Masa boyunca Kocamustafapaşa halkı Dev-Genç’lilere ikramda bulundu.”Her zaman yanınızdayız, bir ihtiyacınız varsa bize söyleyin” diyerek desteklerini sundular.

• Liseli Dev-Genç Sarıgazi’de Tutsak Dev-Genç’liler İçin Yürüyüş Yaptı
Tutsak Liseli Dev-Genç’liler Onurumuzdur!  Onları Zulmün Elinden Çekip Alacağız!
Sarıgazi’de Tutsak Liseli Dev-Genç’liler için 14 Haziran’da yürüyüş yapıldı.  Sarıgazi Haklar Derneği önünde toplanan kitle yürüyüşün yapılacağı Vatan İlköğretim Okulu’na sloganlarla yürüdü. Ardından orada toplanan kitle “Liseli Dev-Genç’liler Değil Berkin’in Katilleri Yargılansın- Liseli Dev-Genç” imzalı pankartla yürüyüşe başladı. Sloganlarla, ajitasyonlarla Demokrasi Caddesi’ne yürüdü. Demokrasi Caddesi’nde son olarak okunan basın açıklamasında “Bizler Liseli Dev-Genç’lileriz 45 Yıldır adaletsizliğe karşı mücadele ediyoruz. Liseli Dev-Genç’lilerden, halkın en onurlu evlatlarından korkuyorlar. Bunun yüzünden tutsak ediyorlar.” denilerek yürüyüş sonlandırıldı. Yapılan yürüyüşe 30 Liseli Dev-Genç’li katıldı.
TEKİRDAĞ: Dev-Genç’liler tutsak liseli ve üniversiteli Dev-Genç’lilerin serbest bırakılması için basın açıklaması ve yarım saat oturma eylemi yaptılar. Eylemde “Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Bırakılsın” pankartı açtılar.  Eylemde “Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Bırakılsın”, “Yaşasın Dev-Genç, Yaşasın Dev-Genç’liler”, “15’inde Bir Fidan Berkin Elvan” sloganları atıldı.

• Adalet İstiyoruz! Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Bırakılsın!
Dev-Genç’liler 15 Haziran’da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi önünde Tutsak Dev-Genç’lilerin serbest bırakılması için basın açıklaması yaptılar. Yapılan açıklama, Dev-Genç’lilerin neden tutsak edildiği, bu ülkede adaletin olmadığı anlatıldı. Bu halkın adalet özlemine cevap olan halk savaşçılarını sahiplendikleri için 2 ayda 30’u aşkın Dev-Genç’linin hukuksuzca tecrit edildikleri anlatıldı. Tutsak Dev-Genç’liler için adalet istemeye, onları sahiplenmeye halk davet edildi. Eylem sloganlarla bitirildi.

• Liseli Dev-Genç’liler Kamu Emekçileri Nuriye Gülmen ve Hatice Yüksel’e Destek Verdi
Liseli Dev-Genç’liler, 10 Haziran’da İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya “Hatice Yüksel Yalnız Değildir!”, “Nuriye Gülmen Yalnız Değildir!” sloganlarıyla başlandı. ”Hatice Yüksel ve Nuriye Gülmen Yalnız Değildir” pankartı açıldı ve basın açıklaması okundu. Açıklamada, öğretmenleri hukuksuz bir şekilde işten çıkartan AKP iktidarı teşhir edildi. Müdürlük önünde, sivil polisler bekliyordu. Ama Liseli Dev-Genç’liler hiçbir geri adım atmadan, sloganlarla açıklamayı bitirdi.

• Sarıgazi Liseli Dev-Genç,  Tutsakları Sahipleniyor
Liseli Dev-Genç liler, 9 Haziran günü Sarıgazi Haklar Derneği’nde tanışma toplantısı yaptılar.
Toplantıya gelen liselilerle birlikte Yürüyüş dergisi okundu ve 14 Haziran’da Sarıgazi’de yapılacak olan “Tutsak Liseli Dev-Genç’liler Serbest Bırakılsın” yürüyüşü üzerine sohbet edildi.
Toplantıya katılan liseliler yürüyüşe katılacakları ve arkadaşlarına da çağrı yapacakları sözünü verdiler.
10 Haziran günü Liseli Dev-Genç’liler “Meşruluk” konusunda çalışma yaptılar. Çalışmada mücadelenin haklılığı, feda ruhunun halk için önemi anlatıldı.
1.5 saat süren çalışmadan sonra haftaya tekrar görüşmek üzere sözleşilerek çalışma bitirildi.

• Liseli Dev-Genç Bağcılar’da Meşruluk Konusunda Çalışma Yaptı
Bağcılar Liseli Dev-Genç’liler, 11 Haziran’da biraraya gelerek, “Meşruluk ve Devrimcilik” üzerine konuştular. “Neden meşruyuz?” konusu üzerinde sohbet edildi ve tartışıldı. Sonuç olarak “Halkımıza ve devrime hizmet eden her işimiz her eylemimiz meşrudur, her şey yaptığımız işe inanarak ve meşruluğumuzu insanlara anlatılarak başarılır” denildi 1 saat süren halk okulu çalışmasına 3 liseli katıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.