Örnek Resim

Anasayfa > GENÇLİK > Ülkemizde Gençlik’ten Haberler

Ülkemizde Gençlik’ten Haberler
Son Güncellenme : 28 Haz 2015 12:43

Dayanışmamızı Pikniklerle Büyütüyoruz

Kırklareli Dev-Genç tarafından 13 Haziran’da Kırklareli Karahıdır Piknik Alanında Dev-Genç pikniği yapıldı. Çeşitli oyunlar oynanan piknikte aynı zamanda tiyatro eğitimine ait çeşitli oyunlarda oynandı ve skeç gösterimi yapıldı. “Dev-Genç neden çoğalmalı ve bunun için ne yapmalıyız” konusu üzerine sohbet edildi. Son olarak halaylar çekilen ve türküler söylenen piknik 5 saat sürdü.

Adalet Talebimizden Vazgeçmeyeceğiz Bizleri Yıldıramayacaksınız

Çayan’da AKP’nin eli kanlı polisleri 22 Haziran’da Gülbey Dilsiz’i gün ortasında kaçırmaya çalışmıştır. Çayan Halk Cephesi’nin yaptığı açıklamada: “Arkadaşımızın çalıştığı yerin önüne gelen 2 akrep tipi araç ile saldıran katil sürüsü içeri girer girmez işkence yapmaya başlamış arkadaşımızı yerlerde sürükleyip coplamıştır. Tüm işkencelere rağmen katiller, halkın ve Halk Cephelilerin müdahalesiyle püskürtülmüştür. Polisin bu saldırısı sırasında amirlerinden birisinin yüzüne taş gelip yaralanmıştır. Atılan havai fişekler ve taşlar ile polis Çayan’dan püskürtülmüştür.. Korkularınızı büyüteceğiz halkımız ile sizleri mahallelerimizde rahatça dolaştırmayacağız.” denildi. AKP’nin katil polisleri akşam 23.00’da adalet çadırına tekrar saldırdı. 6 akrep ve 1 TOMA ile çadıra saldıran eli kanlı katil polisler Cephelilerin müdahalesine karşılaşınca azgınca mahalleye gaz atmaya başladı. Mahalle içinde polisle çatışmalar gece geç saatlere kadar devam etti. Halk Cephesi tüm halka Adalet Çadırını sahiplenme çağrısı yaptı.

Devrimci Tutsaklarımızı Faşizmin Elinden Çekip Aldık!

Tutuklu Dev-Genç’lilerin 18 Haziran’da Çağlayan Adliyesi’nde mahkemeleri görüldükten sonra Dev-Genç’liler adliye önünde basın açıklaması yaptı. Katil AKP’nin polisleri ve özel güvenlik Dev-Genç’lilerin basın açıklamasını engellemeye çalıştı. Ama katillerin tüm baskılarına rağmen Dev-Genç’liler basın açıklamasını yaptılar. Katil polislerin hazımsızlığı Çağlayan Adliyesi’nde yiğitçe savaşıp şehit düşen Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol’u Dev-Genç’lilerin hatırlatıyor olmalarıdır. Basın açıklaması okunduktan sonra sloganlarla eylem iradi olarak bitirildi. Tahliye olan Anıl Sayar, Recep Furkan Şenol, Ümit Yıldırım ve Sercan Yıldız’ı almak için Silivri Hapishanesine gittiler.

5.Geleneksel Özlem Durakcan Liseli Dev-Genç Şenliği Yapıldı!

Ankara’da Tekmezar Parkı’nda Liseli Dev-Genç’liler 13 Haziran’da Özlem Durakcan şenliği düzenlediler. Şenlik şiirler, Özlem Durakcan’ın gönüllülük mektubu ve ölüm orucu yemini ile başladı. Daha sonra Grup Mitralyöz sahneye çıkarak türküler, marşlar ve halaylar söyledi. Halk Savaşçıları Şafak Yayla, Bahtiyar Doğruyol ve Elif Sultan Kalsen’in eylemlerinden sonra yapılan baskınlarda tutuklanan, yaklaşık 2 ay tutuklu kalan Liseli Dev-Genç’li Sıla Abalay da bir konuşma yaptı. Konuşmasında halkı mücadeleye çağırdı. Günün sonunda ise tüm devrim şehitleri anısına dilek balonları uçurulmak istendi ancak hava koşullarından dolayı dilek balonları uçurulamadı. Ama Liseli Dev-Genç’liler geceyi aydınlatmaktan vazgeçmeyerek havai fişekler ve sloganlar ile şehitleri selamladı.

Tutsak Dev-Genç’liler Serbest Bırakılana Dek Eylemlerimiz Sürecek!

İstanbul-Sarıgazi: Tutsak Liseli Dev-Genç’liler için 14 Haziran’da yürüyüş yapıldı. Sarıgazi Haklar Derneği önünde toplanan kitle, yürüyüşün yapılacağı Vatan İlköğretim Okuluna sloganlarla yürüdü. Ardından orada toplanan kitle “Liseli Dev-Genç’liler Değil Berkin’in Katilleri Yargılansın” Liseli Dev-Genç imzalı pankartla yürüyüşe başladı. “Berkin İçin Adalet İstiyoruz Alacağız”, “Adalet İstemek Suç Değildir”, “Yaşasın Liseli Dev-Gençliler” sloganlarıyla Demokrasi Caddesi’ne yüründü. Halk alkışlarla Liseli Dev-Genç’lilere destek verdi. Demokrasi Caddesi’nde basın açıklaması okundu. Okunan basın açıklamasında “Bizler Liseli Dev-Genç’lileriz 45 yıldır adaletsizliğe karşı mücadele ediyoruz. Liseli Dev-Genç’lilerden, halkın en onurlu evlatlarından korkuyorlar. Bunun yüzünden tutsak ediyorlar.” denilerek yürüyüş sonlandırıldı. Yapılan yürüyüşe 30 Liseli Dev-Genç’li katıldı.

Liseli Dev-Genç’liler tarafından 11 Haziran’da İ.M.K.B. Lisesi’nde Pazar günü Tutsak Dev-Genç’liler için yapılacak olan yürüyüşü duyurmak amacıyla 100 bildiri dağıtıldı. Bir sonraki gün ise TOKİ ve Sarıgazi Ticaret Liselerinde 8 Liseli Dev-Genç’linin katıldığı çalışmada toplamda 700 bildiri dağıtıldı.

Yürüyüş Okurları ve   Dev-Genç’liler  Piknikte Buluştu

Yürüyüş okurları ve Dev-Genç’liler 21 Haziran’da İstanbul Beykoz’da piknik yaptılar. Yürüyüş okurlarıyla birlikte halaylar çekildi, türküler söylendi, sazlar çalındı, mangal yapıldı. Daha sonra pikniğin ilerleyen saatlerinde Yürüyüş Dergisi üzerine konuşuldu. Dergi sayısının nasıl arttırılabileceğine dair fikir alışverişleri yapıldı. Dergi için öneri ve tavsiyelerde bulunuldu. Derginin en önemli silah olduğu, bu dergide şehitlerin emekleri ve kanı olduğu ve ne kadar büyük önem taşıdığı ifade edildi. Her Yürüyüş dergisi okurunun bir dağıtımcı olması istendi. Her Yürüyüş dergisi okuruna Yürüyüş dergisi verildi ve yeni Yürüyüş dergisi komiteleri kuruldu.

Ayrıca Türkiye’de en çok dağıtan derginin Yürüyüş dergisi olduğunun anlatıldığı pikniğe 25 kişi katıldı.

 

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.