Örnek Resim

Anasayfa > DÜNYADAN > Avrupa’da Yürüyüş

Avrupa’da Yürüyüş
Son Güncellenme : 05 Tem 2015 19:51

Toplantılarımız Bize Güç Katıyor!

Londra Halk Kültür Merkezi’nde 28 Haziran günü, 17 kişinin katıldığı 43. Halk Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda “Direnen Kazanır” hakkında konuşuldu. Hatice Yüksel’in direnişi zaferle sonuçlanması, Anıl Sayar’ın yapılan kampanyalar sonucu tahliye olması, özgür tutsaklarımızdan Özkan Güzel’in direnişini kazanması hakkında konuşuldu.

Emperyalizme Karşı Mücadele Etmek Suç Değil, Görevdir!

Yunanistan’ın Atina şehrinde 26 Haziran tarihinde 4 Türkiyeli devrimcinin yargılandığı dava başladı. Mahkemeye Türkiyeli Politik Tutsaklarla Dayanışma Komitesi olarak katılım sağlandı. 9:00’da başlayan mahkemede, emperyalizme karşı savaşmak suç değil, görev olduğuna dair bildiriler dağıtıldı. Mahkeme Yunanistan solu ile birlikte 60 kişi katıldı, tüm sol örgütlerden desteğe gelenler oldu.

Mahkemede iki tanık polisin dışında, Türkiyeli devrimciler, 2 Syriza milletvekili, Anarşist K-Voks, tanık olarak dinlendi.

Son olarak mahkeme saat 15.00’da karar için 17 Temmuz’a ertelendi.

Enternasyonel Devrimci Steve Kaczynsky Serbest Bırakılsın!

İrlanda Cumhuriyetçi Tutsakları Destek Grubu (İRPSG), 27 Haziran’da, hukuksuzca tutuklu olan ve ağır tecrit koşullarında olan enternasyonalist Stephen Kaczynski’ye Özgürlük kampanyası çerçevesinde çalışmalarını sürdüren komite üyeleriyle bir toplantı yaparak dayanışmayı büyüttü. Ve son olarak internet sitelerinden “Stephen Kaczynski’ye Özgürlük” kampanyasını duyuracaklarını belirttiler.

Kemer Sıkma Dayatmaları Referanduma Gidiyor!

29 Haziran günü saat 19.30’da Yunanistan’ın Atina şehrinin Sintagma Meydanında halk toplanarak miting yapıp konser verdi ve 5 Temmuz günü yapılacak olan referandum oylamasına karşı olduklarını haykırdılar. Eyleme katılan on binlerce insan; “Ne feda edilecek bir şeyimiz kaldı, ne de kemer sıkacak halimiz kaldı. Artık yeter” dedi.

Dergimiz Gücümüz ve Sesimizdir!

Halkımıza gerçekleri ulaştırmak için Londra sokaklarında Yürüyüş dergisi standı kuruldu.

Londra’nın Edmonton bölgesinde açılan ve iki saat açık kalan stantta 16 dergi halkımıza ulaştırıldı.

Londra’nın Wood Green bölgesinde Yürüyüş dergisi standında ise 13 dergi halkımıza ulaştırıldı ve Stephen Kaczynski’ye sahip çıkmak için bildiriler dağıtılarak halkımızla sohbet edildi.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.