Örnek Resim

Anasayfa > DÜNYADAN > Belirleyici Olan Emeğimizdir!

Belirleyici Olan Emeğimizdir!
Son Güncellenme : 05 Tem 2015 20:04

Cephelinin araçları;

Hesap sorma bilinci, sonuç alana kadar ısrar, TIRNAKLARIYLA KAZIMA PAHASINA yoğun bir emek, yüreğinde büyük bir halk sevgisi, savaşçı bir kimlik. İşte halkımızı bu araçlarla örgütleyeceğiz ve kazanacağız!

Biz emek harcayarak verimli sonuçlar alırız. Emek harcamaktan kaçmamalıyız. Emek vermenin bizi ne kadar mutlu edeceğini, ne kadar güçlü edeceğini unutmamalıyız.

Emperyalizm gücümüzden korkuyor.

“Genciz, devrimciyiz emperyalizmin korkulu rüyasıyız” diyoruz. Evet biz bu sloganımızı boşuna atmıyoruz, bunun altını dolduruyoruz. Biz emeğimizle emperyalizme korku saçacağız.

Emek harcayarak çok daha verimli sonuçlar alacağız, bizi ilerletecek olan emeğimizdir. Biz bu yolda ilerlemek istiyorsak emek harcayacağız. Sabırla çoşkuyla istekle emek harcayacağız.

İstekle emek harcamanın önemi çok büyük. İstek, çoşku yoksa emek harcamaktan kaçma vardır.

Bu çoşkuyu isteği yaratmak istiyorsak, İKTİDAR iddiamızla hareket etmeliyiz. Evet biz bu yolda yürürken her yaptığımız işte her örgütlediğimiz eylemde bu iddia ile hareket etmeliyiz. Bizim asıl hedefimiz bu iktidarı yıkıp yerine halkın iktidarını koymak olmalıdır.

Bu iddia ile hareket etmek, devrime inanmaktır. İnanç varsa istek de vardır yani emek harcama isteği de olacaktır.

Uzun lafın kısası; “Devrime inanmak, emek harcamaktır.” Biz bu devrimi bu iktidar iddiasını sahiplenirsek bu iddia ile hareket edersek çok daha verimli sonuçlar alırız. Bu yolda ilerlemenin kilit noktası inanç ve güven duymaktır.

Etrafımızdakileri ikna edeceğiz, hiç bıkmadan hiç usanmadan gerçekleri anlatacağız. Büyük bir sabırla hareket edeceğiz. “Bunu ikna edemezsin, çok zor..”, “Bu çok gerici bizi dinlemez”, “bu böyle şu şöyle”lerden çıkmalıyız. Zor yoktur, emek vardır. Biz ne kadar emek harcarsak o kadar verimli sonuçlar alırız. Evet bazen yıllar sürebilir birilerini ikna etmek, ama bazen de çok hızlı olur. Ama hazıra konmamalıyız. Kendiliğindenciliğe bırakmayacağız. Kendiliğinden hiçbir şey olmaz, herşey bize bağlı, dediğimiz gibi belirleyici olan EMEĞİMİZDİR!

EMEK HARCAMAK, VERİMLİ SONUÇLAR ALMAKTIR!

SORUNLARIMIZI CÖZMEK İÇİN EMEK VERMELİYİZ!

AVRUPA DEV-GENÇ

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.