Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Özgür Tutsaklardan

Özgür Tutsaklardan
Son Güncellenme : 05 Tem 2015 16:18

Merhaba, Nasılsınız?

İzmir Kırıklar 1 Nolu F Tipi’nden selamlarımızı gönderiyoruz. Hapishanelerde tecrit ağırlaştırılarak, keyfi uygulamalar arttırılarak sürdürülüyor. Kamera, “cam fonus” avukat görüş kabini dayatmaları, sürgün sevkler başta olmak üzere çeşitli saldırılarla her an karşı karşıyayız. Son olarak; Berkin Elvan için adalet istememizden dolayı savunma hakkımız gasp edildi. Biz Berkin Elvan için adalet istemeye devam ediyoruz. Umudun çocuğu Berkin Elvan’ı katleden polisleri AKP’nin yargısı açığa çıkarmamak için elinden geleni ardına koymuyor.

Bulunduğumuz hücredeki kamerayı kırdığımız gerekçesiyle 11 günlük hücre cezası verildi. 18 Haziran’da Bayraklı Adliyesi’ne götürüldüm. Ringden indirilip nezarethaneye girene kadar “Berkin Elvan İçin Adalet İstiyoruz”, “Berkin Elvan Ölümsüzdür” sloganlarını attım. Bir süre sonra duruşmaya çıkarılmam gerekirken jandarma, İnfaz Hakimi’nin “adliye koridorlarında slogan atarsa savunmasını almadan geri götürün“ talimatını verdiğini söyledi. Yani adliye sarayları halkın adalet isteyeceği yerler değildir. Berkin için adalet istemeyin, diyorlar. Berkin’in 16 Haziran 2013’te Okmeydanı’nda polisin gaz kapsülü iye başından vurulup katledilmesinin yıldönümünde adalet istemeye devam edecektik. Elbette dayatmayı kabul etmeyerek duruşmaya götürülürken adliye koridorlarında “Berkin Elvan için adalet istiyoruz” sloganlarını attım. Bunun üzerine savunma hakkım gasp edildi, salona sokulmadım. Nezarethaneye geri götürülürken de sloganlarıma devam ettim.

İnfaz Hakimlikleri kurulduğundan bugüne hapishane idarelerinin suçlarını örtbas eden, tutsaklara yapılan tecrit işkencesini süreklileştiren bir işleve sahip olmuştur. Berkin Elvan için adalet isteyen bir tutsağın savunma hakkını gaspederek bu düzenin adliyelerinden adalet çıkmayacağını bir kez daha göstermiştir bu yaşananlar.

Berkin Elvan için adalet istemek suç değildir, meşrudur. Bundan sonrada Özgür Tutsaklar olarak Berkin Elvan’ın gözleriyle bakmaya, Şafaklar’ın, Bahtiyarlar’ın diliyle konuşmaya devam edeceğiz.

Sevgiler, saygılar…

Kırıklar 1 No’lu F Tipi

Özgür Tutsaklar

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.