Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Adalet İçin Ankara’ ya Yürüyoruz!

Adalet İçin Ankara’ ya Yürüyoruz!
Son Güncellenme : 28 Ağu 2016 13:23

Adalet İstiyoruz! Adalet İçin Ankara’ ya Yürüyoruz!

OHAL Kararnamesi Halka Açılan Savaşın Kararnamesidir!

OHAL Kararnamesi Adaletsizliği, Zulmü Büyütmek İçindir!

OHAL’i Tanımıyoruz! Adalet İçin 4 Eylül’de İstanbul’dan Ankara’ya Yürüyoruz!

Ülkemizde her geçen günde, hayatımızın her anında adaletsizliğin birçok örneğiyle karşı karşıya bırakılıyoruz. Ülkemizde adaletsizlik çığ gibi büyüyor. Ülkemizde her yeni güne katliamla, saldırıyla, hak gasplarıyla, uyanıyoruz. Alınan OHAL kararları halka açılan savaşın büyütülmesi kararlarıdır. Alınan OHAL kararlarının hedefinde kan emici kapitalistler, sömürücüler yoktur. OHAL kararlarının hedefinde devrimciler ve halk vardır.

Bu yüzden kendileri istediği yerde, alanda miting yaparken alanlar meydanlar, sokaklar emekçilere devrimcilere yasaklanıyor.  Demokrasiden, adaletten bahsediyorlar. Kim için demokrasi? Kim için adalet? Onların bahsettiği demokrasi, adalet kendileri gibi bir avuç sömürücü kan emicileri içindir. Bizim adaletimiz halkın adaletidir. Halkın ekmeğidir adalet. Adalet ekmek, su gibidir.  Olmazsa olmazdır. Bu yüzden halkımız her zaman adalet arayışı içerisinde olmuştur. Tarih boyunca ezilenler adalet için çeşitli yollar buldular. Yeri geldi kefenlerini giyip yola düştüler yeri geldi bedenlerini açlığa yatırdılar. Ama adaletsizlik karşısında susup oturmadılar.

OHAL yasaları, hak gaspları adalet mücadelemizi sindiremez.  AKP halka karşı savaşını büyütüyor. Biz onlara karşı halkımızla beraber adalet savaşını büyüterek cevap vereceğiz.

Ülkemizde yaşanan tüm katliamlara, sokağa çıkma yasaklarına, OHAL kararları sonucunda hapishanelerde yapılan işkencelere, hak gasplarına karşı Adalet mücadelemizi büyütmek için 4 Eylül’de İstanbul’dan Ankara’ya yürüyoruz.

OHAL’i Tanımıyoruz! Adalet İçin Ankara’ya Yürüyoruz!

Katledilen Çocuklarımıza Adalet İçin Ankara’ya Yürüyoruz!

Tarih: 4 Eylül 2016

Saat: 12.30 Toplanma ve Basın Açıklaması

Yer: Sibel Yalçın Parkı

Halk Cephesi

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.