Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Düzen Kirletir Halk Meclisi Temizler

Düzen Kirletir Halk Meclisi Temizler
Son Güncellenme : 20 Ağu 2016 21:02

 

Okmeydanı Halk Meclisi, mahallede bulunan ve uyuşturucu satıcıları tarafından birer yozlaştırma üssü haline getirilen harabe evler için çalışmalarını sürdürüyor.

Mahmut Şevketpaşa Mahallesi, Ercan Sokak sakinleri, 25 Temmuz’da sokaklarında bulunan uyuşturucu içilen ve satılan bir harabe ev için Halk Meclisi toplantısına katılarak şikayette bulundu. Halk Meclisi üyeleri şikayeti değerlendirmek üzere sokak içinde bir süre çalışma yürüttü. Yürütülen çalışmada harabe eve girişlerin engellenmesi için evin oyuk yerinin tuğla ile örülmesi ve arka yan duvarının yine tuğla ile örülerek yükseltilmesi kararlaştırıldı. Alınan karar 3 Ağustos’ta ev sahibinin bilgisiyle hayata geçirildi.

 Bu Güzellik Halkın Dayanışmasının Ürünüdür!

Gazi Halk Meclisi’nin yaklaşık 2 hafta önce yerini onarıp düzenlemek için başlayan hummalı çalışması devam ediyor. Mutfak dolabı, kütüphane dolapları, boya badana, mutfak tezgahı, çatı, tabela, yer fayansları, lavabo, kapı önü düzenleme, öndeki alanı yeşillendirme gibi belli başlı ihtiyaçlar programladığı gibi tüm Gazi halkının katkılarıyla çalışmalar sürüyor. Son olarak çim tohumlarının ekilmesi ile de çalışma sonlandırılacak. Bu çalışmada emeği geçen marangoza, nalbura, tesisatçıya, boyacıya, kalıpçıya, çatıcıya,  tüm esnafa ve halka teşekkür eden Gazi Halk Meclisi, bu güzelliğin halkın dayanışmasının bir ürünü olduğunu belirtti.

Mahallenin 80 Farklı Bölgesi Pankartlarla Donatıldı

Gazi Halk Meclisi 50 adet 3×1 boyutunda “Halk Meclisine Katıl/ Gazi Halk Meclisi”, 20 adet “OHAL’i Tanımıyoruz/ Gazi Halk Meclisi”, 10 adet ise Adalet kampanyası kapsamında “Adalet İstiyoruz/Gazi Halk Meclisi” yazılı pankart astı. 12 adet pankart 13 Ağustos’ta Sondurak bölgesine yapıldı. Kalan pankartlar ise Sekizevler, Düz, Nalbur, Barajüstü olmak üzere kurulan komiteler tarafından asılacak.


 

Hayatı Programlamak İçin Kahvaltılarda Buluşuyoruz!

İstanbul’da 14 Ağustos’ta Altınşehir Halk Cephesi, Okmeydanı Halk Meclisi ve Tavır Dergisi emekçileri bulundukları bölgelerde kahvaltı düzenledi.

Tavır Emekçileri – Okmeydanı Halk Meclisi: Okmeydanı Sibel Yalçın Parkı’nda TAVIR Dergisi için kahvaltı düzenlendi. Kahvaltının sonunda yapılan toplantıda, Okmeydanı Anadolu Parkı, Mahmut Şevket Paşa Sağlık Ocağı önünde düzenli stant açılması ve gazete satan bayilere dergi bırakılması gibi yeni kararlar alındı.

Altınşehir Halk Cephesi: Halk Cepheliler mahalle halkı ile kahvaltıda buluştu. Yapılan sohbetlerde ve konuşmalarda, Yürüyüş dergisi komitelerini güçlendirme ayrıca her hafta düzenli olarak Halk Okulu çalışması yapma kararı aldı. 12 kişinin katıldığı programda Halk Okulları’nda anlatılacak olan konular bölüştürüldü.

*

Türkülerimiz, Marşlarımız Bizi Birleştiriyor!

Halk Meclisi tarafından 1 Mayıs Mahallesi’nde 11 Ağustos’ta, her hafta düzenlediği “Zafer Bizimdir” türkü gecesi düzenlendi. Halkın ilgisinin yoğun olduğu geceye 50 kişi katıldı.

12 Ağustos’ta ise, Liseli Dev-Genç’liler ve Halk Cephelilerin düzenlediği mangal yemeğine 20 kişi katıldı.

*

Kemal Delen’in Adını Duvarlardan Silebilirsiniz Ama Zihinlerimizden Asla

Katil polisler İkitelli’de “Kemal Delen Parkı”nı ve “Haklıyız Kazanacağız” yazısını silmek için 15 Ağustos’ta 15 kişilik yunus ekibi, 3 özel harekât akrebiyle, çok sayıda siville gelip halkı tahrik ettiler. Halk parkı savunurken eli kanlı katiller yazıları sildiler.

*

Devrimci Tutsakların Sesini Taşımaya Devam Ediyoruz!

İkitelli Mahallesi’nde 16 Ağustos’ta hapishanelerdeki saldırıları teşhir eden, tutsakları sahiplenen, Liseli Dev-Genç tutsağı olan Neslihan Albayrak için ve Adalet talebi için toplam 30 yazılama yapıldı.

Katilleri Sokaklarımızda  Gezdirmeyeceğiz!

Topkapı Halk Cephesi 13 Ağustos’ta bir açıklama yaparak, AKP’nin katil polislerinin Armutlu’da gece saat 03.00’da helikopter destekli baskınlarının halkı teslim alamayacağını ifade etti. Açıklamada: “Siz bu mahallede Dilekleri, Yılmazları katlettiniz. Hepsinin hesabı sorulacak. ” denildi.

Altınşehir Liseli Dev-Genç 13 Ağustos’ta açıklama yaparak, “Katil AKP baskınlarla halkı korkutmaya, teslim almaya çalışıyor, biz buna izin vermeyeceğiz. O pis kanlı ellerinizi mahallemizden çekin. Armutlu halktır Armutlu halkındır” dedi.

*

Halkımızın Geleneklerine Sahip Çıkıyoruz!

İkitelli Halk Cephesi 14 Ağustos’ta mahallede oturan bir ailenin çocuğunun sünnet düğününe katıldı. Bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlara değindi: “Düzen yozlaştırma politikalarına devam ederken halkımızın kültürüne, tarihine, geleneklerine sahip çıkıyor. Bizler de mahallerimizde dayanışmayı, komşuluğu arttırmak için iyi günde kötü günde birbirimizin yanında olmayız.”

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.