Örnek Resim

Anasayfa > EMEKÇİLERDEN > Emekçilerden Haberler

Emekçilerden Haberler
Son Güncellenme : 28 Ağu 2016 14:52

Tarih Her Zaman Gerçekleri Söyleyenleri,

Direnenleri Haklı Çıkarmıştır Yaşasın Direniş Yaşasın Zafer!

İstanbul Gazi Mahallesi’nde 19 Ağustos’ta Oya Baydak’ın Genel-İş Sendikasına karşı 391 gün süren direnişin zafer gecesi Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu İle Savaş Merkezi’nde kutlandı.

Davul zurna eşliğinde halaya duruldu. Bir kez daha direnenlerin, mutlaka kazanacağına Oya Baydak’ın kazandığı zaferle kanıtlanmış oldu. Direniş 2 Ağustos’ta tarafların anlaşması ile son bulmuştu.

16 Ağustos’ta Gazi Devrimci İşçi Hareketi, Oya Baydak’ın zafer kutlaması için tekstil atölyelerinde gezerek çalışmalar yaptı. Yapılan çalışmalar da Oya Baydak’ın işi ve onuru için 13 ay boyunca direndiği ve kazandığı anlatıldı.

120 tekstil atölyesi gezildi ve Yürüyüş dergisi de okurlarına ulaştırıldı.

Aynı zaman da zafer kutlamasına çağrı afişlerinden tekstil atölyelerine ve işçilerin yoğun olduğu bölgelere 30 adet asıldı.

 

***

İş Güvencemize ve Geleceğimize Sahip Çıkmak İçin Adım Adım Ankara’ya Yürüyoruz!

1985’ten bu yana yapılan özelleştirmelerin % 80’i AKP tarafından yapılmıştır; çünkü AKP, emperyalizmin en sadık uşağı, işbirlikçisi, halk düşmanı bir iktidardır.

14 yıldır emperyalizme hizmet ederek kasasını dolduran AKP iktidarı, bugün daha fazlasını kazanmak ve tahtını iyice sağlamlaştırmak için OHAL ilan ediyor, Kanun Hükmünde Kararnameler çıkartıyor, TORBA Yasalarla kazanılmış haklarımızı çöpe atıyor.

Ülkemizde bugün işsiz sayısı 6 milyona yaklaştı, işçiler güvencesiz hale getirildi. Köylü üretemez durumda, esnaf borç batağında, öğrenciler ise ucuz iş gücü kaynağı haline getirildi.

Halkın en gözde kesimi “memurlar” ise yoksulluk sınırının altında bir maaşla yaşamaya ve hizmet üretmeye çalışıyor.

Şimdi ise hedefinde kamu emekçilerinin iş güvencesi var. AKP hedefini açıklamıştı; 2017’ye kadar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki “memur” ibaresi “çalışan” olarak değiştirilecek!

Böylece memurlar da tıpkı işçiler gibi rahatlıkla işten atılabilecek!

Bu nedenle Gülen cemaati ile aralarındaki hesaplaşmayı fırsata çeviren AKP, kamu emekçilerini işten atıyor, sözleşmeli öğretmen çalıştırmaya başlıyor.

Performans sistemi, esnek çalışma kılıfı altında bizleri kölece çalıştırmak, işine gelmediği yerde de kapının önüne koymak istiyor.

Gün oturup bekleme günü değildir, Gün; salonlarda fikir üretip, emekçiye akıl verme günü değildir,  Gün; “hele sabret, şu süreç bir geçsin” deme günü değildir,

Gün; faşizme baş kaldırma günüdür,

Gün; tek bir hakkımız için dişe diş direnme günüdür,Gün; hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için deme günüdür! Biz, üç milyon kamu emekçisinin sesiyiz,

Emeğimiz, onurumuz, çocuklarımız ve geleceğimiz için bugünden direnecek, yarına başımız dik, alnımız açık çıkacağız!

Tüm kamu emekçilerini ve halkımızı, sesimize ses olmaya, gücümüze güç katmaya davet ediyoruz!

Köle Değil Emekçiyiz, İş Güvencemizi İstiyoruz Alacağız!  OHAL’inizi Tanımıyoruz, İş Güvencemiz İçin Yürüyoruz! Emekçiyiz Haklıyız Kazanacağız!

www.kamuemekcilericephesi.net

İstanbul-Kartal Meydanı

Tarih: 10-18 Eylül 2016

Kamu Emekçileri Cephesi

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.