Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Faşist AKP’nin OHAL’ine… Boyun Eğmeyeceğiz

Faşist AKP’nin OHAL’ine… Boyun Eğmeyeceğiz
Son Güncellenme : 20 Ağu 2016 20:46

Faşist AKP’nin OHAL’ine, Baskı ve Saldırılarına,

Gözaltı ve Tutuklama Terörüne Boyun Eğmeyeceğiz!

 Halk Cepheliler ve Dev-Genç’liler, 17 Ağustos’ta AKP’nin katil polisleri tarafından İstanbul – Sarıgazi Mahallesi, Adana – Akkapı Mahallesi ve genel olarak uygulanan baskılar ile ilgili yazılı açıklama yayınladı. Açıklamalar şu şekilde:

Halk Cephesi:

“15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminden sonra ilan ettiği OHAL ile birlikte halka karşı sürdürdüğü savaşı daha da boyutlandıran faşist AKP, halka ve devrimcilere saldırılarını hız kesmeden devam ettiriyor. Daha 3 gün önce İstanbul-Çayan Mahallesi’nde düzenlediğimiz ‘OHAL’i Tanımıyoruz Adalet İstiyoruz’ yürüyüşümüze eli kanlı işkenceci polisleriyle saldıran, bir çok devrimciyi gözaltına alan ve 2 arkadaşımızı tutuklayan faşist AKP, bugün de İstanbul-Sarıgazi’de gündüz vakti özel harekat ve siyasi şube polislerince devrimcilerin bulunduğu bir eve “baskın” şovlarıyla saldırmış ve evde bulunan Özlem Kütük, Hüseyin Kütük, Selda Bulut, Garip Polat, Deniz Özçelik, Kübra Sünnetçi, Yurdagül Gümüş, Eda Arı ve Erdinç Öksüz isimli dokuz devrimciyi işkence ile gözaltına almıştır.

Hep söyledik ve bir kez daha söylüyoruz: Faşist AKP’nin halka ve devrimcilere yönelik bütün saldırıları güçlü oluşundan değil, tam aksine güçsüzlüğündendir. Halktan ve devrimcilerden korkusundandır. Faşist AKP’ye OHAL ilan ettiren de aynı korku ve güçsüzlüktür. Faşist AKP ve oligarşi; yaşanan darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmeler de göstermiştir ki, siyasi olarak tükenmişlerdir, çürümüşlerdir…

Haklı olan, meşru olan, güçlü olan biziz… Saldırıların her dönem hedefinde olmamız da bunun kanıtıdır. Faşist AKP’nin OHAL’ine, baskı ve saldırılarına, gözaltı ve tutuklama terörüne boyun eğmeyeceğiz!”

Dev-Genç: “AKP’nin Eli kanlı katil polisleri 17 Ağustos Çarşamba günü Sarıgazi’de devrimcilerin olduğu bir eve hiç bir gerekçe göstermeden baskın düzenlendi… Buradan AKP’nin Eli Kanlı Katil Polislerini Uyarıyoruz! İşkenceyle Gözaltına Aldığınız Arkadaşlarımızı Derhal Serbest Bırakın, Arkadaşlarımızın Kılına Zarar Gelirse Hesabını Misliyle Sorarız.”

Liseli Dev-Genç: “..tecrite karşı Fidanlar olduk, İbililer olduk alev topu bedenimizle direndik saldırılara. Katletmeye geldiklerinde bizleri, size asla teslim olmayacağız diyen Günay Özaslanlar, varsa cesaretiniz gelin diyen Sabolar, Edalar olduk. Bu saldırılarınızı her zaman boşa çıkarttık. Onca saldırıya rağmen bitiremediler bizi. Bu saldırıları da boşuna!”

Sarıgazi Halk Cephesi: “OHAL kararlarıyla birlikte faşizm saldırılarını daha da arttırmış durumda.

17 Ağustos saat 12.00 civarların da Sarıgazi İnönü Mahallesi’nde binayı basan katil polisler, binadaki bütün kapıları kırıp talan etmişlerdir. Evlerde bulunan insanları işkencelerle gözaltına almışlardır.

AKP’nin katil, hırsız polisleri Sarıgazi’de terör estirmeye katliam hazırlıkları yapmaya devam ediyor.

Halkımız!

Başaramayacaklar…

Devrimcileri teslim alamayacaklar. Evet, bizleri katledebilirler, işkence ile gözaltına alabilirler ama asla teslim alamazlar.

Halkımız! Mücadeleyi hep birlikte büyütelim…

Adana Halk Cephesi: “Adana Özgürlükler Derneği’ne öğlen saat 12.30’da AKP’nin katil polisleri operasyon yaptı. 2 zırhlı araç 2 sivil ve 1 resmi polis aracıyla Akkapı Mahallesi’nde bulunan Adana Özgürlükler Derneği’ne operasyona gelen katil sürüleri o sırada içeride bulunan Liseli Dev-Genç’li arkadaşımız Dilan Ekin’i işkence ile gözaltına aldı.

AKP’nin işkenceci katil polislerini uyarıyoruz; zırhlı araçlarınıza güvenip gündüz vakti demokratik kurumlarımızı basmanın, arkadaşlarımıza işkence yapmanın hesabını vereceksiniz.”

Ankara Halk Cephesi – Dev-Genç:

“AKP OHAL’i de bahane ederek halkın en soylu damarı devrimcilere saldırıyor. Ancak şunu bilmeli ki saldırılarına sessiz kalmayacağız. Demok-ratik haklarımızı kullanmaya devam edeceğiz.”

Eskişehir Halk Cephesi: “AKP halka ve devrimcilere karşı faşizmini yükseltiyor…  Halkımıza ve devrimcilere uzanan eller geçmişte nasıl kırıldıysa bugün de öyle kırılır. Yoldaşlarımızın başına gelecek her şeyden faşist katliamcı AKP ve onun işbirlikçileri, kiralık katilleri sorumludur.”


 

Özgür Gündem Gazetesi OHAL ve KHK Gerekçe Gösterilerek Kapatıldı

AKP iktidarı Şunu İyi Bilmelidir; Kapatmalarla, Tutuklamalarla  Gerçekleri Yazanlar Susturulamaz

Amed Halkın Hukuk Bürosu Özgür Gündem gazetesinin hukuksuz bir şekilde kapatılmasıyla ilgili 16 Ağustos’ta bir açıklama yaptı. Açıklamada şunlara değindi: “Özgür Gündem gazetesi OHAL ilanı ve KHK’lar gerekçe gösterilerek mahkeme tarafından kapatıldı. Mahkemenin kapatma kararının ardından gazete merkez bürosu polis tarafından basılarak çalışanları gözaltına alındı. Bu AKP’nin halka saldırılarının artarak süreceğinin kanıtıdır. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi bir kaç saat içinde bastırılmış olmasına rağmen AKP yaklaşık 1 hafta sonra OHAL ilan etti. OHAL ilanı ve ardından yayınlanan KHK’lar esas olarak halka saldırıların artarak süreceğinin ilanıdır. AKP şunu unutmamalıdır; yasaklamalarla – kapatmalarla halkların sesini susturamazsınız. Tarihe bakın hiç bir baskı direnen halklara boyun eğdirememiştir. Yine başaramayacaksınız. Siz kaybedeceksiniz. Biz kazanacağız. Bu vesile ile saldırıya uğrayan, kapatılan Özgür Gündem gazetesi emekçilerine geçmiş olsun diliyoruz.”

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.