Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Halk Meclisleri Halkın Evidir!

Halk Meclisleri Halkın Evidir!
Son Güncellenme : 28 Ağu 2016 14:23

Halk Meclisleri, Halkın Sorunlarını Çözmek İçin Kurulmuştur!

Okmeydanı Halk Meclisi çözüm komisyonuna 25 Haziran’da başvuran bir ev sahibi, kiracısıyla yaşadığı sorunu anlatarak çözülmesini istedi. Önce ev sahibi ve kiracıyı ayrı ayrı dinledi. Daha sonra ikisi birlikte dinlendi. Sorunun bir inatlaşmadan kaynaklandığı anlaşıldıktan sonra iki taraf uzlaştırılarak konu çözüme kavuşturuldu.

 

Gücümüz Oranında, Lakin Zamanında İşletilen Adaletin Takipçisi Olduk

Okmeydanı Mahallesi’nde 5 kişi yaşadıkları bir takım sorunlar için Okmeydanı Halk Meclisi’nin çözüm komisyonuna çeşitli zaman zarflarında başvurmuştu. Sorunlar ele alınırken üzerinde en çok durulan konu, çözümleri noktasında çıkartılan programların hızlıca hayata geçirilmesi oldu…

 

Halkı Tüketemeyeceğinize Göre Halk Meclislerinin Çalışmalarına da Engel Olamazsınız

22 Ağustos’ta AKP’nin katil polislerinin gece 03.00’da dozerlerle gelerek, Gazi’de bulunan Gazi Halk Meclisi’nin yıkımıyla ilgili, Okmeydanı Halk Meclisi yazılı açıklama da şu sözlere yer verdi…

“…Halk Meclisleri, halkın kendi iradesiyle kurduğu, kendi kararlarını alıp uyguladığı örgütlenmelerdir.

Halk Meclislerine neden saldırıyorlar? Halkın sorunlarına çözümsüz kaldıkları için saldırıyorlar. Halkın sorunları ama’sız ve bananesiz bir şekilde halkla birlikte çözüldüğü için saldırıyorlar.  Tüm kurumlarıyla çürümüş olan bu düzenin karşısında iktidarı hedefleyen bir örgütlenmenin önünü almak için saldırıyorlar, Halk Meclislerine.

Tüm kurumlarıyla çürümüş düzenin halk iktidarını hedefleyen örgütlenmelerin karşısına koyabilecekleri tek alternatifleri vardır, o da zor gücüyle yakıp yıkmaktır. İşte bugün tam da o yapılmıştır. Ancak bu yapılanların halkın adaletiyle karşılık bulacağından eminiz. Okmeydanı Halk Meclisi olarak Gazi halkının yanındayız. Yıkılan Gazi Halk Meclisi binasını halkımızla birlikte hep beraber yeniden inşa edeceğiz. Tüm Okmeydanı halkını bu süreçte Gazi halkının yanında olmaya çağırıyoruz…”

Ayrıca Halk Cephesi ve Okmeydanı Halk Meclisi bu konuyla ilgili  yazılı dayanışma açıklamalarını yaptılar…

***

Yozlaşmanın Arkasında Devlet; Karşısında Biz Varız!

Uyuşturucu ve Yozlaşmaya Karşı Verdiğimiz Bu Mücadeleyi Yeni HFG’ler Açarak Büyüteceğiz!

Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Savaş ve Kurtuluş Merkezi 23 Ağustosta, katil polisin saldırılarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son 1 aydır AKP’nin katil polisleri HFG’yi sürekli akreplerle önünde bekleyerek, merkezin önünde asılı olan sancağı indirerek taciz ediyorlar.

18 Ağustos’ta merkezin önüne gelen S47 numaralı akrep aracındaki polisler, araçtan inerek merkezin önündeki sancağı indirdiler. Tedavi gören hastaların tepki göstermesi üzerine gaz atmakla tehdit edip gittiler. Daha sonra tekrar gelen polisler ortada hiçbir şey yokken kapının önünde oturan hastaları hedef alarak gaz bombası attılar. Tedavi gören bir hastamız bu saldırıda yaralandı.

23 Ağustos’ta saat 16.00 da S 47 -S48-  Z 10 numaralı 3 akreple gelen AKP’nin katil polisleri, 15 kişi silahlarla araçlardan inerek tedavi gören hastalara silah doğrultup ‘Yerinizden kımıldamayın’ diye tehdit ettiler. Bunun üzerine tepki gösteren hastalarımızdan birine saldıran polislere amirleri “vur” talimatı verdi. HFG çalışanları ve hastaların tepkisi üzerine defolup gittiler.

AKP’nin Katil Polislerini Uyarıyoruz, Tacizleriniz Saldırılarınız Bizi Yıldıramaz! Biz sizi çok iyi tanıyoruz, torbacıları, uyuşturucu satıcılarını nasıl halkın elinden alıp koruduğunuzu iyi biliyoruz. İnsanlarımızı yozlaştırmanıza, uyuşturucu batağında süründürmenize izin vermeyeceğiz.

O kirli ellerinizi halkımızın çocuklarının üzerinden çekin. Tedavi merkezimiz aylardır katil polisler tarafından taciz ediliyor. Hastalarımızın ve çalışanlarımızın başına gelecek her şeyden İstanbul Emniyeti sorumludur!

***

Mahallemize  Uyuşturucu ile Savaş ve  Kurtuluş Merkezi İstiyoruz, Alacağız!

Okmeydanı Halk Meclisi düzenli bir şekilde yaptığı toplantısına 15 Ağustos’ta devam etti. Toplantının öncelikli konusu Fetihtepe, Mahmut Şevket Paşa, Piyalepaşa ve Örnektepe mahallelerini temsilen komitelerin oluşturulması idi. Örnektepe dışında diğer mahallelerin komiteleri hızlı bir şekilde kurularak hayata geçirilmesi planlandı. Toplantının ikinci gündemini ise uyuşturucu sorunu oluşturdu. Uyuşturucu bağımlılığındaki artış ve ailelerden gelen şikayetler sebebiyle mahallede bir tedavi merkezi yapılması önerisi konusunda uzlaşıldı.  Halk Meclisinin son gündemi ise kumar makineleri oldu, bunula ilgili bir komite kuruldu.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.