Örnek Resim

Anasayfa > GENÇLİK > Lilseli Dev-Gençliler’den Haberler

Lilseli Dev-Gençliler’den Haberler
Son Güncellenme : 20 Ağu 2016 19:31

Katil AKP’nin Korkusu Liseli Dev-Genç’liler!

6 Ağustos’ta İstanbul Gülsuyu’nda Umudun Sesi Yürüyüş Dergisi’nin dağıtımını yaparken AKP’nin katil polisleri tarafından işkenceyle gözaltına alınıp sonrasında tutuklanan 17 yaşındaki Eda Yaren Arık ve Dersim’de umudun sesini halkına taşırken aynı adaletsizliğe maruz bırakılıp tutuklanan 17 yaşındaki Neslihan Albayrak için yoldaşları Liseli Dev-Genç’liler bulundukları bölgelerden yazılı açıklama yaparak adalet taleplerini dile getirdi. Yapılan açıklamalar şu şekilde:

Mersin Liseli Dev-Genç:

“17 yaşındaki gençlerimizin yaşları dikkate alınmaksızın acımasızca işkencelerden geçirilip tecrit hücrelerine yollanması düzen güçlerinin gerçeklerden ne kadar çok çekindiğini ve aslında bir avuç korkaktan başka bir şey olmadıklarını gözler önüne sermektedir. Katil sürüsü şunu iyi bilsin ki Berkin’in yoldaşlarının iradesini ne kadar baskı ve zorbalık uygularsanız uygulayın asla teslim alamayacaksınız. Tecritinize, OHAL’-inize boyun eğmeyeceğiz. Halkımızın daha nice Neslihan’ları, Eda’ları var. Onlar en büyük korkunuz olmaya devam edecek ve sizi kaçınılmaz sona her geçen gün daha da yakınlaştıracak. Tankınızla, topunuzla, tüfeğinizle tarihin çöplüğüne atılacaksınız.”

Altınşehir Liseli Dev-Genç:

“…AKP liselilerden Liseli Dev-Genç’lilerden korkuyor. Korkuyor, çünkü biliyor ki Eda, Neslihan bu ülkenin geleceğidir ve ülkemizin liselilerinin öncüleridir. Liseliler; biz Liseli Dev-Genç’liler adalet mücadelesi veriyoruz. Açlığa, yoksulluğa, katliamlara karşı mücadele veriyoruz. Tutuklamalarla, baskılarla AKP bizi yıldıramayacak. Sizleri de onurlu mücadelemize çağırıyoruz.”

1 Mayıs Liseli Dev-Genç:

“Daha 17 yaşında düzene kafa tutan ve parasız eğitim isteyen, kendi yaşıtları katledilmesin diye sesini çıkaran Eda Yaren Arık’ı oligarşi dergi dağıttığı ve halka gerçeğin sesini ulaştırdığı için tahammül edemeyerek tutukladı. Oligarşinin korkuları daha 17 yaşında arkadaşlarımızı tutuklayarak daha da büyümüştür. Oligarşinin korkularını arkadaşımız Eda’yı sahiplenerek daha da büyüteceğiz..”

Sarıgazi Halk Cephesi:

“AKP 17 yaşındaki liselileri hapishanelere dolduruyor!.. Eda’nın suçu büyük! Yürüyüş dergisi dağıtarak halka gerçekleri anlatmak… Gerçekleri söylememize tahammülü olmayan AKP 17 yaşındaki çocukları bile işkencelerle tutuklayıp tecrit hücrelerine yolluyor” denildi.

 

Liseli Yoldaşlarımız İçin Adalet Mücadelesini Bırakmayacağız

İstanbul Gazi Liseli Dev-Genç 14 Ağustos’ta tutsak Liseli Dev-Genç’li Eda Yaren Arık ve Neslihan Albayrak için mahalle duvarlarına yazılama ve sticker yaptı. Yapılan çalışmada tutsak liseliler için 5 video, 5 fotoğraf çekildi ve 12 adet yazılama duvarlara işlendi. Stickerleri ise duvarlara ve kafelere yapıştırıldı. Son olarak gün içerisinde Okuma Grupları çalışması yapılarak FKME’-ler ve devrimcilik üzerine çalışma yapıldı.

 

Bu Düzeni Baştan Aşağı Yıkmak İçin Daha Çok Okuyacağız ve Pratiğe Geçireceğiz!

Liseli Dev-Genç’liler ve Halk Cepheliler Anadolu ve İstanbul’da bulundukları bölgelerde, düzenin yozlaştırma, apolitikleştirme, kültürsüzleştirme ve her türlü saldırılarına karşı Okuma Grupları ve Halk Okulu çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yapılan çalışmalardan derlediklerimiz şu şekilde:

Kartal: Liseli Dev-Genç’liler 12 Ağustos’ta Kartal Sahili’nde bir araya geldi. Yapılan çalışmada BORAN Yayınları’nın “Mahir Hüseyin Ulaş” kitabının okunması yapıldı. Ardından Yürüyüş Dergisi’nde yayınlanan “Liseliyiz Biz” bölümü okundu ve ardından konu üzerine sohbet edilerek “liseliler neden bu faşist düzene karşı çıkmalı?” metni üzerinde tartışma yaptı.

Gazi: Liseli Dev-Genç’liler 10 Ağustos’ta Gazi Büyük Park’ta çalışma yaptı. İlk olarak “Tarihi Yazanlar Konuşuyor” kitabından şehitlerin sözleri okunarak üzerine yorumlar yapıldı. Ardından “neden devrimcilik yapmalıyız? Devrimcilik yapmamızdaki engellerimiz neler?” konuları üzerine tartışıldı.

Armutlu: Liseli Dev-Genç’liler 5 Ağustos’ta bir araya gelerek okuma çalışması yaptı. Çalışmada “Çizgilerle Anadolu Tarihi” kitabından “Demirci Kawa Ayaklanması” ve Yürüyüş dergisinin “Liseliyiz Biz” bölümü okundu. Okumanın sonunda yazılar üzerine tartışma yapıldı. Ayrıca 6 Ağustos’ta bir araya gelen liseliler Halk Okulu çalışması yaptı. Yapılan çalışmada “Faşizme Karşı Mücadele Ekipleri (FKME)” üzerine konuşuldu.

1 Mayıs: Liseli Dev-Genç’liler 11 Ağustos’ta bir araya gelerek okuma çalışması yaptı. Yapılan çalışmada devrimcilik üzerine çalışma yapıldı.

Adana: Liseli Dev-Genç’liler 14 Ağustos’ta bir araya gelerek “Halk Sınıfı” kitabından “Halk Kimdir Halk Düşmanları Kime Denir? (sf. 11)” yazısının okumasını yaptı. Okuma öncesi konunun ne çağrıştırdığı soruldu ve verilen cevaplarda “halk biziz, düşmanlar bizi sömürenlerdir” denildi.

Mersin:Halk Cepheliler 9 Ağustos’ta bir araya gelerek Yürüyüş Dergisi 529. sayısının başyazısını okudu. Ayrıca 10 Ağustos’ta da “Savaş ve Biz” yazılarının okunması üzerine değerlendirmeler yapıldı. Ve son olarak “korkunun yerine sevgi, öfke, kin, özlem gibi devrimin yararına olacak duyguları koyarak onu yenebiliriz” denilerek çalışma sonlandırıldı.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.