Örnek Resim

Anasayfa > HABER > TAYAD’lı Aileler’den

TAYAD’lı Aileler’den
Son Güncellenme : 20 Ağu 2016 20:22

AKP OHAL Bahanesiyle Devrimci Tutsaklara ve TAYAD’lılara Saldırıyor,

İzin Vermeyeceğiz, Haklarımızı Savunacağız!

Evlatlarımız 10 Temmuz’dan itibaren hapishanelerde kitap okuma hakkını ve sohbet hakkını savunmak için Genel Direnişe başladılar. Evlatlarımız Genel Direnişlerini AKP hükümeti ile darbeciler arasındaki çatışmanın darbe girişimi ve OHAL uygulamasına dönüşmesinden önce ilan etmişlerdir. Hapishanelerdeki saldırılara ek olarak ülkenin tamamında OHAL uygulamalarının başlamasıyla hapishanelerdeki ve tüm halka yapılan faşist saldırılar resmiyet kazandı ve saldırılar artarak devam ediyor.  Özgür Tutsak evlatlarımızın ziyaret hakkını engellemeye kalkıp, telefon iletişimlerini kesmeye çalışıyorlar, keyfi sevk ve sürgünlere maruz kaldılar evlatlarımız. OHAL kapsamında evlatlarımızın haftalık 10 dakikalık telefon görüşme hakkı gasp edildi. Arkadaş görüşçüleri görüşlere giremiyor. OHAL’i fırsat bilen Edirne Hapishanesi Sadık Çelik’e yatırılan Yaşar Kemal’in kitabını, Silivri 9 No’lu Hapishanesi avukat görüşlerini görüşlerini, hapishane idareleri sohbet hakkını uygulamıyor. OHAL’i fırsat bilen Amasya Hapishanesi slogan attıkları gerekçesiyle tutsakları linç ediyor, Rıza Şahin’i sakatlıyor.

Bakırköy Hapishanesi’nden işkenceyle Silivri’ye sürgün edilen evlatlarımız tek kişilik tecrit hücrelerinde tutuluyorlar. Özgür Tutsak Sultan Işıklı ve Umut Şener havalandırması dahi olmayan tabutluklarda kalıyorlar. Hasta tutsaklar Mesude Pehlivan ve Aysu Baykal’ın ilaçları verilmediği gibi tedavi hakları da gaspediliyor.  Bütün bu gelişmeler bize gösteriyor ki AKP’nin demokrasi bayramı yalandan ibarettir. Hapishanelerde yaşanan hak ihlallerini ve antidemokratik uygulamaları teşhir etmek için yapmak istediğimiz basın açıklmasına dahi keyfi olarak izin verilmemektedir. Geçen hafta burada yapmak istediğimiz basın açıklaması valilik tarafından yasaklanmış, 3 TAYAD’lı gözaltına alınmıştır.

Biz TAYAD’lı Aileler bu hak gasplarına karşı mevzilerimizi savunmaya devam edeceğiz. Evlatlarımız da, AKP hükümetinin devrimcileri teslim almaya yönelik tüm bu saldırılarına hücreleri direnişin ateşi ile yakarak cevap veriyor. Hücrelerden hücreye, hapishaneden hapishaneye direniş ateşi yayılıyor.  Ne biz ne de evlatlarımız OHAL’e teslim olmayacağız, tecriti kıracağız. Önümüzdeki hafta tüm bu yaşananlarla ilgili olarak Adalet Bakanlığı önünde olacağız. Hapishane önlerinde olacağız, meydanlarda olacağız.Evlatlarımıza Kültürümüze Sahip Çıkalım!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın
Mücadelemiz!

Anaların Öfkesi Katilleri
Boğacak!

Tecrit İşkencedir Tecrite Son!

Devrimci Tutsaklar
Onurumuzdur!

TAYAD’lı Aileler

14 Ağustos 2016

 


 

 

Falaka İşkencesine Son!

TAYAD’lı Aileler 16 Ağustos’ta Tekirdağ Hapishanesi önünde evlatlarına falaka işkencesi yapılmasına karşı eylem yaptı. Bir gün önce Silivri Hapishanesi’nde Jandarma saldırısına rağmen eylemlerini yapan TAYAD’lı Aileler Tekirdağ Hapishanesi’nin işkenceci olduğunu evlatlarını falakaya yatırdığını, kollarını kırdığını, hemen bütün Özgür Tutsakların vücudunda morluklar olduğunu anlattı. Açıklamaya 15 kişi katıldı.

Eylemde “Tecrit İşkencedir Tecrite Son”, “Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak”, “Falaka İşkencesine Son” sloganları atıldı.


 

İşbirlikçi Basın Özgür Tutsakların Tecrite Karşı

Genel Direnişini Karalayamayacak!

10 Ağustos 2016 tarihinde Hürriyet, Milliyet, Sabah, Sözcü, Habertürk, Cumhuriyet Gazetelerinde çıkan, Doğan Haber Ajansı muhabiri Yüksel Koç’un servis ettiği haberde, 1 Ağustos’ta koğuşlarını ateşe veren Özgür Tutsakların tecrite karşı başlattığı direniş kapsamında gerçekleştirdikleri bu eylem Fethullahçılarla bağlantılandırılarak, yalan beyanlarla yayınlanmıştır.

Yapılan eylemin amacı ve talebi daha önce defalarca kez hem hapishane idarelerine hem de bu haberi yapan işbirlikçi basın mensuplarına faks ve mektup yoluyla iletilmiştir. Buna rağmen kasıtlı bir şekilde çarpıtılan eylemin Fethullahçılar tarafından başlatıldığı ve hatta azılı bir devrimci düşmanı olan Nazlı Ilıcak’ın kaçırılmak istendiği belirtilmiştir. AKP’ye yalakalık yapmak, cemaat-AKP çatışmasında AKP’nin değirmenine su taşımak amacındaki işbirlikçi basın, Bakırköy Hapishanesindeki Özgür Tutsakların eylemini kullanmak istemiştir.

Nazlı Ilıcak denen aşağılık kadın kimdir ki devrimci tutsaklar onun için isyan çıkarsın? Bu alçak kadın yıllarca devrimciler hakkında linç kampanyaları örgütleyen azılı bir devrimci düşmanıdır. Bizim evlatlarımız bırakın Nazlı Ilıcak için isyan çıkarmayı, onu gördüğü yerde bir kaşık suda boğarlar. Hapishanede yapılan bu eylemi Nazlı Ilıcak’la birleştirmek ancak ve ancak satılmış kalemlerin yapacağı iştir. Doğan Haber Ajansı muhabiri Yüksel Koç’a soruyoruz; kaç para senin kalemin? Kaç paraya sattın onurunu? Kaç para senin tarifen?

Biz TAYAD’lı Aileler olarak Bakırköy Hapishanesi’nde tutsakların hücreleri yaktığı bilgisini telefonla Doğan Haber Ajansı’na bizzat aynı gün bildirdik ve bu konuda haber yapmalarını istedik. Doğan Haber Ajans’ı bizim tarafımızdan aktarılan haberi aynı gün gelip enine boyuna araştırıp haberleştirebilirdi fakat hiç oralı olmadı. Her nasılsa aynı ajans olayın üzerinden 10 gün geçtikten sonra bir anda yalan yanlış bilgilerle olayın üzerine atladı. Neden? Çünkü TAYAD’lı Ailelerin aktardığı bir haber AKP’nin işine gelmezdi, hapishane yanmış, kül olmuş kimin umurundaydı, önemli olan AKP’nin değirmenine su taşıyıp taşımadığıydı. O yüzden haber yapmadılar, ama 10 gün geçtikten sonra yavuz hırsız misali olay, Cemaat- DHKP-C ilişkisi şeklinde soruşturma konusu olunca hemen üstüne atladılar.

Bakırköy Hapishanesi’nde yapılan eylem 10 Temmuz tarihinde ( yani 15 Temmuz’dan önce) Özgür Tutsakların tüm Türkiye hapishanelerinde başlattığı “Kitap Yasaklarına, Sohbet Hakkının Gaspedilmesine, Sürgün Sevklere, İletişim Yasaklarına Ve En Genelde Tecrite Son” taleplerini içeren Genel Direniş kapsamında yapılmıştır. Hatta Bakırköy Kadın Hapishanesi’nden sonra Kırıklar 2 No’lu F Tipi, Tekirdağ 1 ve 2 No’lu F  Tipi, Sincan Kadın Hapishanesi, Gebze Kapalı Hapishanesi, Edirne F Tipi Hapishanesi’nde de aynı eylemler yapılmıştır.

Sonuç olarak; Özgür Tutsakların tecrite karşı mücadelesi satılmış kalemler ve AKP’nin savcıları tarafından karalanamayacak kadar temiz, talepleri açık bir mücadeledir. AKP, Özgür Tutsakların eylemini içinde bulunduğu bulanık, puslu sulara çekemeyecek. Evlatlarımız sadece kendilerine, Türkiye halklarına ve sarsılmaz ideolojilerine güvenirler bunu herkes böyle bilmelidir.

TAYAD’lı Aileler

13 Ağustos 2016

 

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.