Örnek Resim

Anasayfa > GENÇLİK > Ülkemizde Gençlik’ten Haberler

Ülkemizde Gençlik’ten Haberler
Son Güncellenme : 20 Ağu 2016 19:21

Adalet Özlemi Duyan Herkes Kampanyamızda Yerini Almalı

Ankara Dev-Genç’liler 9 Ağustos’ta Tuzluçayır Mahallesi ve çevresine 16 adet yazılama yaptı.

Ankara Dev Genç’liler 12 Ağustos’ta da Şirintepe Mahallesi’nde adalet kampanyasının afiş çalışmalarını yaptı. Mahallede bir buçuk saat süren çalışmada 60 afiş asıldı, 10 adet OHAL’i ve kampanyamızı içeren yazılamalar yapıldı, insanlarla sohbet edildi. Tekmezar Parkı’nda Halk Cephesi’nin sürdürdüğü açlık grevi direnişimize desteğe gidilerek, her cumartesi saat 16.00’da yapılan halk toplantılarına çağrılar yapıldı.

 

Dev-Genç’liler Coşkuyla Çalışıyor!

Dev-Genç’liler, 16 Ağustos’ta Dağevleri’nde 19 Ağustos’ta 2 Temmuz Parkı’nda yapılacak film gösteriminin ozalitlerinden 25 adet astı. Ayrıca aynı gün içerisinde 27-28-29 Ağustos’ta yapılacak kitap festivali için çağrı afişlerinden 70 tane asılırken 4 Eylül’de Ankara’ya yapılacak Adalet Yürüyüşü’nün çağrısını yapan afişlerden 20 adet asıldı.

 

Gençlik Şehitlerini Unutmayacak

İstanbul – Gazi Liseli Dev-Genç 12 Ağustos’ta Gazi Mahallesi’nde Perşembe Pazarı’nda dergi dağıtımının ardından mahallede bulunan devrim şehitlerinin şehitliğini ziyaret etti. Yapılan ziyarette Dursun Karataş’ın şehitliğinin yıldönümü nedeniyle yapıldığı bildirildi. Mezarı başında anma yapıldı ve mezarın temizliği yapıldı.

 

Her Duvarda Adımızı, Sloganlarımızı Göreceksiniz

Dev-Genç’liler 7 Ağustos’ta İzmir Kuruçeşme’de OHAL’e karşı “OHAL’i Tanımıyoruz”, “Faşizme Karşı Silahlanalım”,  “DHKC/DEV-GENÇ” yazılamaları yaptı. 1 Ağustos’ta Liseli Dev-Genç’liler İzmir Karşıyaka’da “Polis Olma, Asker Olma, Halkın Milisi Ol” yazılamaları yaptı. İzmir liseli Dev-Genç’liler 11 Ağustos’ta Karşıyaka Girne Bulvarı çevresinde “OHAL Baskı, İşkence, Yasak Demektir, Tanımıyoruz – Liseli DEV-GENÇ” yazılaması yaparak duvarları süslediler.

 

OHAL’i Tanımıyoruz

İstanbul Çayan Mahallesi’nde 14 Ağustos’ta “OHAL Devlet Terörün Yasallaştırılmasıdır”, “OHAL’i Tanımıyoruz” yazılamaları yapıldı.

 

Düzenin Çürümüş Eğitimine Karşı Alternatif Eğitimimizle Yozlaşmaya,
Apolitikleşmeye Barikat Oluyoruz

İstanbul’da Liseli Dev-Genç’liler 14 Ağustos’ta Hacıhüsrev gençleriyle buluştu. Okuma yeri bulunmamıştı, bir liselinin önerisi üzerine Hacıhüsrevdeki İstiklal İlkokulu’nun bahçesinde okuma yapıldı. Okula girildiğinde 5-6 kişilik bir grup bizi görünce “Liseli Dev-Genç’liler” diye seslendiler. Dev-Genç’lilerde “bizi tanıyor musunuz gelin sohbet edelim” dediler. Beraber sohbet ettikten sonra okumayı sevmediklerini söylediler. Liseli Dev-Genç’liler, öyle okuldaki gibi bir okuma değil tarihi, Yürüyüş dergisinin liseli bölümünü ve şehitlerin sözlerinin olduğu bir okuma olduğunu anlattılar. “Tarihi Yazanlar Konuşuyor” kitabından herkes bir şehidin sözünü okudu.

Aynı gün Dev-Genç’liler Kadıköy’de okuma grubunda buluştu. 5 kişinin katıldığı okuma grubunda ilk başta tanışmak için biraz sohbet edildi. Okuma grubunda “50 Soruda Felsefe” kitapçığı okundu.

Ankara Dev Genç’liler 14 Ağustos’ta bir kafede bir araya geldiler. Okumanın üzerine sohbet ettiler ve ardından “Bedel ödemeyi göze alabilmek ve o bedeli ödeyebilmek için o bedelin karşılığı olan değerlere sahip olmak gerekir” konulu çalışmadan sonra 1 saat kitap okudular. Ardından “First The Murder” filmi izlendi.

 

Halkımız ve Şehitlerimiz İçin Emek Vermeye Devam Edeceğiz

Adana Akkapı Mahallesi’nde 11 Ağustos’ta Dev-Genç’e çağrı ve propaganda amaçlı “Berkin İçin Adalet İçin Dev-Genç’e” yazılı pankart asıldı. Açıklama yapan Dev-Genç’liler: “Pankartın amacı Berkin nezdinde katledilen tüm çocuklarımız için adalet savaşı verenlerin devrimciler olduğunu ve bizim neler için mücadele ettiğimizi, neden bedeller ödediğimizi ve niçin her alanda tüm benliğimizle çabaladığımızı anlatmaktı. Gece asılan pankart sabah kontrol edildiğinde yerinde durduğu gözlendi. Bu da bizlere şunu gösterdi ki mahalle halkı bizleri yani devrimcileri sahipleniyordu, emeklerimiz sonuç veriyordu” dedi.

 

AKP’nin Eli Kanlı Polisleri 17 Yaşında Bir Liseli Dev-Genç’liyi
Kaçırmaya Çalıştı

Denizli’de 8 Ağustos’ta gece saatlerinde Çınar Mahallesi’nde evine gitmekte olan bir Liseli Dev-Genç’liyi takip eden AKP’nin katil polisi yanına gelerek “seninle biraz konuşalım mı?” diyerek muhbirlik teklif etmeye çalıştı. Bunun üzerine Liseli Dev-Genç’li halka seslenerek “Halkımız beni kaçırmaya çalışıyorlar, AKP OHAL bahanesi ile halkı devrimcileri teslim almaya çalışıyor, teslim olmayacağız!” dedi. Yazılı açıklama yayınlayan Denizli Dev-Genç kısaca şu sözlere yer verdi; “46 yıllık tarihimizde hiç teslim olmadık ki, “Biz buraya dönmeye değil, ölmeye geldik” dedik teslim olmadık. TOMA’nızla, gazınızla, copunuzla saldırdınız, gözaltına alıp tutukladınız, katlettiniz, kaçırdınız, bombalar patlattınız yine de teslim olmadık. OHAL’inizi tanımıyoruz. AKP’nin katillerini uyarıyoruz. Devrimcilere ve halka saldırılarınızdan vazgeçin. Baskılarınızın, saldırılarınızın misliyle hesabını soracağız!”

 

OHAL ile Gözaltılar Meşrulaştırılamaz

Mersin’de Halk Cepheli Fatma Kartal 10 Ağustos’ta yolda yürüdüğü esnada AKP’nin katil polisleri tarafından GBT’si yapıldı ve ifadesi olduğu gerekçesi ile gözaltına aldı. Gözaltına alınan Kartal, Mersin TEM Şube’de bir gün tutuldu ve 11 Ağustos’ta mahkemeye çıkarılarak ifadesi alındı. Ardından serbest bırakıldı.

 

Polisler Halka Ateş Etmeye Devam Ediyor

İstanbul – Çayan Mahallesi’nde AKP’nin kiralık katil polisleri 7 Ağustos’ta mahalleye gelerek ortalıkta beklemeye başladı. Bunun üzerine rahatsız olan mahalle halkı bu olaya müdahale ederek polislerin defolmasını istedi. Halkın bu tepkisi üzerine polisler araçlarından inerek halkı ve yoldan geçmekte olan gençleri katletmek istercesine ateş açtı. Bunun üzerine Nurtepe Sokullu Caddesi’nde Cephe Milisleri saldırıya karşılık verdi. Milislerin karşılık vermesi üzerine katil polisler boş kovanları alamadan oradan kaçtı.

 

Liseli Dev-Genç’liler Faşizme Karşı Mücadeleyi Örgütlüyor

Liseli Dev-Genç’liler 12 Ağustos’ta Yeni Bosna’da bir parkta iki liseli ile sohbet ettiler. Liseliler ile düşmanın saldırılarını, hapishanedeki saldırıları ve yaşadıkları adaletsizlikler ve çözümleri üzerine konuşuldu. Liselilerden biri Liseli Dev-Genç’lileri evine davet etti, birlikte yemek yedikten sonra okuma gruplarını kurdular.


 

Tek Gözünüz Açık Uyumaya Devam Edeceksiniz, Halk Düşmanları!

Ankara Dev-Genç Milisleri, AKP faşizminin baskısına karşı direnen Özgür Tutsaklar ile ilgili 14 Ağustos’ta açıklama yaptı. Yapılan açıklamada: “Devrimci tutsakları ve halkı teslim almaya çalışmaları boşunadır. Milislerimiz 5 Ağustos’ta saat 04.00’de Eskişehir yolu üzerindeki Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın tam karşısına ‘Devrimci Tutsaklara Kalkan Elleri Kıracağız! DHKC / Dev-Genç’ imzalı bomba süslü pankartı asmışlardır. Devrimci tutsaklara yapılan işkence, sürgün ve hak gasplarına devam edilecek olursa bombalarımız beyninizde patlayacaktır. Tek gözünüz açık uyumaya devam edeceksiniz halk düşmanları” denildi.

 

AKP’nin ve Ahlaksız Katil Polislerinin Korkularını Büyütmeye Devam Ediyoruz

Cephe Milisleri ve Dev-Genç’liler, Umudun adını ve Adalet talebini İstanbul ve Anadolu’da duvarlara nakşetti.

Hatay: Antakya’nın Armutlu Mahallesi’nde 27 Temmuz’da yazılamalar yapıldı.  Armutlu sokaklarına “Polis 16 Yaşındaki Liseli Dev-Genç’liyi Kaçırıp Taciz Etti Hesabını Soracağız – CEPHE” , “OHAL’i Tanımıyoruz – CEPHE”, “OHAL’e Karşı Silahlanalım – CEPHE” yazılamaları yapıldı.

İzmir: Doğançay Mahallesi’nde 3 Ağustos’ta gece saatlerinde devrimcileri sahiplenen halk, mahallede bulunan bir faşiste öfkelenmesi üzerine Doğançay’da yazılama yaptı. Halkımız olmazı değil, nasıl oluru düşünerek evinden aldığı ayakkabı boyası ile umudu duvarlara işledi. Halkın yaratıcılığı ve özgünlüğü ile duvarlara 4 adet “DHKP-C” yazıldı.

Adana: “Liseli Dev-Genç” imzası 8 Ağustos’tan itibaren halkın matbaası duvarlara yazılmaya başlandı.

Akkapı Mahallesi’nde 1 Ağustos’ta 4 yazılama yapıldı. 3 yere “Cephe”, 1 yere “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye-DHKP-C” yazıldı. “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye-DHKP-C” yazısı ertesi sabah silinmişti. Bunun üzerine o duvara tekrar “CEPHE” yazısı yazıldı.

Altınşehir:  Liseli Dev-Genç’liler 7 Ağustos’ta İstanbul – Altınşehir / Şahintepe’de merkezi yerlere 10 adet  “Liseli Dev-Genç’liler Vatanseverdir!” yazılı kaşe yaptı.

Okmeydanı: Liseli Dev-Genç’liler 17 Ağustos’ta 17 yaşında tutuklanan Eda Arık ile ilgili “Eda Yaren Arık Serbest Bırakılsın-Liseli Dev-Genç” imzalı 5 adet yazılama yaptılar.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.