Örnek Resim

Anasayfa > DÜNYADAN > Avrupa’da Yürüyüş

Avrupa’da Yürüyüş
Son Güncellenme : 11 Eyl 2016 16:41

İNGİLTERE YÜRÜYÜŞ TEMSİLCİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Yaklaşık üç yıldır süren stantlarımızla Yürüyüş dergisini sahiplenmeye, halklarımıza gerçekleri ulaştırmaya devam ediyoruz.

Faşist, katil AKP işbirlikçisi İngiliz emperyalizminin baskılarına rağmen gerçekleri anlatmak için açtığımız stantlarımıza 4 Eylül Cumartesi günü saldırıldı ve bir kaç dakika içerisinde, stant eşyalarımıza el koyarak arkadaşlarımızı gözaltına aldı.

Emperyalistler, ifade özgürlüğü, düşünce özgürlüğü gibi yasalarını dahi tanımıyorlar. Bir kez daha teşhir oluyorlar, gerçek yüzlerini gösteriyorlar ve bir kez daha anlıyoruz ki faşizmin ve emperyalizmin adaleti, yasası yoktur. Tek yasaları ekonomik çıkarlarıdır. Bu çıkarlar için saldırır gözaltına alır, katlederler.

Standa alınan arkadaşlarımızı sahiplenmek ve emperyalizmin saldırılarını halklarımıza anlatmak için karakol önünde arkadaşlarımızı alıncaya kadar bekledik. Karakol önüne “Baskılar Bizi Yıldıramaz” yazılı İngilizce pankart asıldı. Grup Yorum şarkıları ve marşları eşliğinde Türkçe ve İngilizce “Baskılar Bizi Yıldıramaz, Direne Direne Kazanacağız, Halkın Sesi Yürüyüş Susturulamaz, Halkız Haklıyız Kazanacağız, İngiliz Polisi Faşist Polis, İngiliz Polisi Irkçı Polis, Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz, Türkiye Faşizmiyle İş Birliğine Son…” sloganları atıldı. 4 Eylül Pazar günü saat 15:00’de bırakılan arkadaşlarımızla alkışlar ve sloganlar eşliğinde kucaklaştık. Yaklaşık 30 kişinin katıldığı protesto gösterisini sonlandırarak çadıra gidildi. Hep beraber yapılan çorba içildi ve çadırda sohbet devam etti. Yürüyüş dergimizi sahiplenmeye, hak ve özgürlüklerimizi kullanmaya, saldırılara karşı direnmeye devam edeceğiz.

İngiltere Yürüyüş Dergisi Temsilciliği

4 Eylül 2016

 

 

Essen Eğitim ve Kültür Atölyesi Açıldı!

Essen’de artık yeni bir eğitim ve kültür atölyesi var.

Essen Eğitim ve Kültür Atölyesi (EKA), 28 Ağustos 2016 Pazar günü, saat 15:00’de yapılan açılış şenliğiyle, kapılarını Essen halkına açıp faaliyetlerine başladı.

Yaklaşık 80 yetişkinin ve 6 çocuğun katıldığı Essen Eğitim ve Kültür Atölyesi Açılış Şenliği saat 19:00’a doğru sona erdi.

 

 

LONDRA’DA TUTSAKLARIN DİRENİŞİNİ DESTEKLEME ÇADIRI

Tutsaklarımızın direnişini desteklemek için 30 Ağustos’ta İngiltere Halk Cephesi bir haftalık çadır açtı…

AKP faşizminin Özgür Tutsaklara yönelik saldırı ve baskı politikalarının teşhir edildiği, çadır eyleminde tutsaklar için mektup ve giysi kampanyası başlatıldı.

Bir haftalık program çerçevesinde;

– 31 Ağustos Çarşamba ve 2 Eylül Cuma günü Türkiye elçiliği önünde AKP faşizminin özgür tutsaklarımıza yönelik baskı politikası protesto edildi.

– 3 Eylül Cumartesi ve 4 Eylül Pazar günleri kahvehanelerde tutsaklarımızla dayanışmanın önemini vurgulayan konuşmalar yapıldı ve bildirler dağıtıldı.

 

 

Uluslararası Dayanışmayı Büyütüyoruz

30 Ağustos’da İngiltere Uluslararası İlişkiler Komitesi Londra’da RCG’nin Düzenlediği Dayanışma Gecesine Katıldı.

Revolutunary Communist Group – Devrimci Komünist Grup (RCG)’un organizasyonu 30 Ağustos Salı günü, Sosyalist Küba’yla dayanışma etkinliklerine katkı gecesi olarak organize edilen yarışma kısa bir tanıtım ve hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Sosyalist bir rekabetle süren bilgi yoklaması gecesinde 6 ayrı ekipten oluşan 25 kişi yarıştı. Spor, Che – Fidel – Cuba, Müzik, Asya, Bayraklar, Bilim ve Türkiye / Kürdistan olmak üzere toplam 42 soru soruldu.

Bizim Türkiye/Kürdistan kısmında bizim hazırladığımız 5 soru, daha çok bilgi verme amaçlıydı. Ve cevapları şöyleydi; Şafak Yayla, Bahtiyar Doğruyol, Berkin Elvan, Grup Yorum, 15 Temmuz “darbe” ve 2000-2007 Büyük Ölüm Orucu Direnişi, 122 Şehidimiz…

 

 

Almanya Anadolu Federasyonu’ndan Açıklama:

Hasan Ferit Merkezi’ni Yıkabilirsiniz

Hasan Feritler’i Yıkamazsınız

Hasan Ferit Merkezi’nden Halk Meclislerine kadar, yarattığımız her şeyi bedeller ödeyerek yarattık ve geliştirdik. Bedeller ödeyerek koruyacağız. Yıkılanı yeniden yapacağız.

Almanya Anadolu Federasyonu olarak faşist AKP’nin halka ve devrimcilere karşı saldırılarını protesto ediyor, AKP faşizmini lanetliyor, tüm halkımızı AKP faşizmine karşı birleşmeye, mücadeleye çağırıyoruz.

31 Ağustos 2016

Almanya ANADOLU FEDERASYONU (AL-AF)

 

 

Ali Çetin’e Yapılan Saldırılar Protesto Edildi

75 gündür bir çadır var içinde bir işçinin direndiği. Hem de Avrupa’nın göbeğinde. Ali Çetin tam 75 gündür uğradığı haksızlığı anlatıyor çadırında dili döndüğünce.

“Senin taleplerini kabul edersek her önüne gelen çadır açar!” diyen VASCO şirketinin patronu Dilsen Belediyesi’ni aramış ve müdahale etmesini istemiş, geçen hafta sonu boyunca Ali Çetin’in direnişini bitirmek için polis, belediye başkanının talimatıyla defalarca Ali Çetin’e saldırmıştır.

Dilsen-Stokem Belediye Başkanını protesto etmek için belediye binası önünde bir gösteri düzenlendi. Belçika basını ve televizyonlarında geniş yer bulan saldırılar 20 kişinin katıldığı eylemle protesto edildi.

Flamanca “Ali Çetin yanlız değildir, Ali Çetin’e Adalet, Direnmek Haktır Yasaklanamaz” sloganlarının atılmasının ardından Ali Çetin’in yaptığı açıklamada hafta sonu yapılan saldırıları anlattı. “Saldırarak, tehdit ederek direnişimi bitiremezsiniz” diyen Ali Çetin “haklarımı elde edene kadar mücadele etmeye devam edeceğim” dedi.

 

Anadolu Kültür Merkezinde 11. Halk Kahvaltısı ve Halk Toplantısı Yapıldı

Hollanda’nın Rotterdam şehrinde bulunan Anadolu Kültür Merkezi’nde 4 Eylül Pazar günü 11. Halk Kahvaltısı ve Halk Toplantısı yapıldı.

Halk Toplantısında “Darbeler, OHAL’ler hepsi halka karşıdır, halkı daha çok sömürmek, daha çok soymak içindir!” başlıkla yazı okundu. OHAL ile nelerin amaçlandığı ve ülkemizdeki baskı ve terör üzerinde konuşuldu.

17 Eylül tarihinde Anadolu Kültür Merkezi’nde yapılacak ‘Özgür Tutsaklarla Dayanışma Gecesinin’ çağrısı yapılarak, dayanışma biletleri dağıtıldı.

 

Hollanda’da Devrimci Tutsaklar İçin Yazılamalar Yapıldı

Avrupa Dev-Genç tarafından 29 Ağustos Pazartesi günü Hollanda’nın Rotterdam şehrinde Devrimci Tutsaklara yönelik yapılan saldırıları teşhir eden ve Devrimci Tutsakları sahiplenen yazılamalar yapıldı.

*

İSVİÇRE

İsviçre TAYAD Komite, tutsakların Türkiye hapishanelerinde yaşadığı baskı ve saldırıları duyurmak için Zürich’te iki gün süren bilgilendirme masası açtı. Baskılar ve saldırılar, dağıtılan bildirilerle standı ziyaret edenlere anlatıldı.

İsviçre TAYAD Komitesi 2 Eylülde İsviçreli anarşistlerin derneğinde yapacağı toplantı ile tutsaklar için destek istemeye ve dayanışmaya devam edecek.

 

NRW Dev-Genç Adaletsizliklere Karşı Açlık Grevine Başlıyor

Ülkemizde yaşanan adaletsizliklere karşı, 15 gündür gözaltında tutulan Mehmet Özdemir için, genç yaşta adalet istedikleri için tutuklanan Liseli Dev-Genç’liler için, işkence gören devrimci tutsaklar için, Gazi’de yıkılan Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Mücadele ve Savaş Merkezi ve Halk Meclisimiz için, Kürdistan’da kaybedilen Hurşit Külter için, NRW Dev-Genç 6 Eylül 2016 tarihinden itibaren Dortmund DayEv’de 3 günlük açlık grevine başlayacak.

*

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de Halk Cepheliler Eylem Yaptı

31 Ağustos Çarşamba günü AKP faşizminin OHAL adı altında halka karşı saldırılarını arttırmasına karşı Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan konsolosluk önünde, Belçika Halk Cephesi bir eylem yaptı.

Halka, halkın örgütlülüklerine, devrimcilere saldırarak, işkence ederek, hapishanelere kapatarak, katlederek daha sorunsuz yönetebileceğinin hesabını yapan AKP faşizmine bir cevap da Belçika’nın başkentinden verildi.

Fransızca sloganların da atıldığı eylem 45 dakika sürdü.

*

LONDRA DEV-GENÇ ÖZGÜR TUTSAKLAR İÇİN PULLAMA YAPTI

Pullamada, hapishanelerde özgür tutsaklara uygulanan baskı ve işkenceyi, “OHAL” diyerek AKP faşizminin hapishanede bulunan devrimcilere azgınca saldırısı protesto edildi.

 

İNGİLTERE

LONDRA DEV-GENÇ’TEN AÇIKLAMA

Londra Dev-Genç 31 Ağustos günü AKP’nin katil polislerinin, devrimcilerin örgütlü olduğu, halkla birlikte yönettiği Gazi Mahallesi’ne düzenlediği baskını yaptığı açıklama ile protesto etti.

Avrupa’da yaşayan gençler olarak bu gerçekleri herkese anlatmanın zorunluluğuna dikkat çekilen açıklamanın devamında, AKP’nin yönetmeme krizi sonucu halka daha azgınca saldırdığını, en meşru kurumlarımızı bastığını, yaktığını ve işgal ettiğini ve düzenin krizinin hiç bir sorunumuzu çözemeyeceğini ancak sorunlarımızı ideolojik üstünlüğümüzle örgütlü bir güçle çözebileceğimiz vurgulandı.

 

Hamburg Dev-Genç’den Okuma Günü

2 Eylül Cuma günü Hamburg Dev-Genç’liler okuma günü için bir araya geldiler. Yaklaşık 2 saat süren okuma gününe 5 Hamburg Dev-Genç’li katıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.