Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Biz Diyoruz Ki

Biz Diyoruz Ki
Son Güncellenme : 11 Eyl 2016 14:16

YOZLAŞMAYLA MÜCADELEDE  ARA YOL YOKTUR

  • Biz diyoruz ki; yozlaşmaya karşı mücadeleyi yoksul mahallelerimizde vereceğiz, emperyalizmin bizi çürütme ve yok etme politikasına karşı direneceğiz. Ya onlar bizi çürüterek yok edecek ya da biz onlara karşı direneceğiz…
  • Biz diyoruz ki; devlet yoksul gecekondu mahalleleri içersinde yozlaştırmayı yayıyor, bunun için özel politikalar uyguluyor. Çünkü, düzenin işsiz, yoksul, aç bıraktığı insanlar memnuniyetsizdir, potansiyel olarak düzen için tehlikedir. Bu potansiyeli tehlike olmaktan çıkarmanın, düzen için zararsız hale getirmenin temel yolu yozlaştırmaktır.
  • Biz diyoruz ki; yozlaştırma düzenin sistemli bir politikasıdır. Kendiliğinden değil ısrarlı bir bilinçle uygulanır. Yozlaştırma ile halkı, gençlerimizi sistem içinde tutmak, sisteme karşı mücadelelerini engellemek isterler. Çünkü bilir ki dayanışma içinde direnen halk savaşır ve kazanır.
  • Biz diyoruz ki; yozlaşmanın panzehiri örgütlülük ve mücadeledir. Halkımızı örgütlememizi engelleyemeyeceksiniz… Halk olarak, kendi örgütlerimizi yaratacak, güçlendirecek, tüm kalıntılarıyla emperyalizmin yoz kültürünü mahallelerimizden söküp atacağız.
  • Biz diyoruz ki; yozlaşmaya karşı verdiğimiz mücadele, devrim mücadelesidir. Emperyalizm ve işbirlikçilerinin halklarımıza karşı açtığı ideolojik ve kültürel savaşın mücadelesidir.
  • Biz diyoruz ki; Biz halkız, vurmak ile, kırmak ile bitmeyiz… Öfkemizi, tepkimizi ve yoksulluktan kurtulma özlemimizi düzene yöneltecek, horlanmaya, aşağılanmaya, yozlaşmaya karşı öfkemizi devrimin gücü haline getireceğiz.
  • Biz diyoruz ki; kapitalist düzenin pisliğini, çürümüşlüğünü devrim temizler. Kapitalizmin ahlakından, kültüründen, yozlaşmasından kalan tüm tortular, sosyalist sistem içersinde, uzun süreli bir kültür devrimiyle yok edilecektir.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.