Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Cephe Milislerinden

Cephe Milislerinden
Son Güncellenme : 11 Eyl 2016 14:21

CEPHE MİLİSLERİ: BİZE ÖLÜM SİZE İSE UYKU YOK!

Devrimci Tutsaklara Kalkan Elleri Kıracağız!

Okmeydanı’nda Cephe Milisleri 29 Ağustos’ta, DHKP-C tutsaklarına yapılan işkencelerin, hak gasplarının hesabını sormak için 22.00’da Okmeydanı MOBESE altında bekleyen TOMA’yı molotoflarla yaktılar. Ajitasyon ve sloganlarla “Devrimci tutsaklara yapılan her saldırının, hak gasplarının hesabını soracağını” dile getirdiler ve güvenli bir şekilde geri çekildiler. 31 Ağustos’ta İstanbul D-100 (E-5) Karayolu’nu Molotoflarla trafiğe keserek “Devrimci Tutsaklara Yapılan Saldırıların, Hak Gasplarının Hesabını Soracağız!-DHKC” ve  “OHAL’i Tanımıyoruz! Faşizme Karşı Mücadele Ekiplerinde Örgütlenelim-FKME” imzalı 2 adet bomba süslü pankart astılar. Yolu trafiğe kestikten sonra Cephe milisleri ajitasyonlarla, sloganlarla geri çekildiler. Cephe milisleri geri çekildikten sonra katil polisler yolu bariyerlerle trafiğe kapatıp, bomba süslü pankartı fünye ile patlattılar. 1 Eylül’de ise Anadolu kahvesinde Cephe Milisleri Gazi’de yapılan baskın ve yıkımlarla ilgili  “AKP’nin Katilleri Mevzilerimizden Kanlı Ellerinizi Çekin Hesap Soracağız-CEPHE” imzalı bomba süslü pankart astılar.

Okmeydanı Cephe Milisleri bu konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şunları dile getirdiler: “…AKP’nin işkencecilerine sesleniyoruz! Devrimci tutsaklara işkence yapmaktan, haklarını gasp etmekten, tecrit etmekten vazgeçin! Yaptığınız her saldırıdan sonra halkın adaletiyle karşılaşacaksınız…

Halkımız;

AKP’nin işkencecilerini, katil polislerini mahallemizde barındırmayalım. Bu halk düşmanı ve sapkınları aranıza almayın… Onlara selam vermeyin! Evlerinizi kiraya vermeyin… Onlara ekmek satmayın! Onlarla aynı havayı dahi solumayın!..”

Kurumlarımıza Yapılan Saldırıların Hesabını Sormaya Devam Edeceğiz

Cephe Milisleri Gazi Mahallesi’ne yapılan baskınlara ve bu baskınlarla yıkılan kurumların ve halkın iş yerlerinin hesabını sormaya ülke genelinde devam etti. Katillere nefes aldırmayacağının sözünü de verdi.

Armutlu Faşizme Karşı Mücadele Ekipleri (FKME) Gazi Mahallesi’nde devrimci kurumlara yönelik yapılan saldırıların hesabını sormak için 1 Eylül’de AKP FSM mahalle temsilciliğinin camını kırıp zaman ayarlı bomba koyup patlattı ve karşısına “Katil Polis Gazide Kurumlara Saldırdı Hesabını Soracağız! DHKC/FKME” yazılı bombalı pankartı astı.

Faşimze Karşı Mücadele Ekiplerinin bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Katil polisler Gazi’de Halk Meclislini yıktı, Mahallemizin şehidinin adı verilen Hasan Ferit Uyuşturucuyla Savaş Ve Kurtuluş Merkezini işgal etti ve mahallemizde halkın ekmek teknesi taksi duraklarını ve çay ocaklarını bir gece vakti yıktı. Biz Liseli Dev-Genç’liler olarak saldırılara sessiz kalamazdık kalmayacağız. Katil AKP’nin her kurumu hedefimizdir. Çünkü bu kurumlar aracılığıyla yeni katiller yetiştiriliyor, halka saldırılar buralardan örgütleniyor. AKP’nin katil polisleri kurumlarımıza saldırdı biz de onların kurumlarını vurduk. Polis mahallemizde yeni yeni saldırı planları yapıyor. Biz hiçbir saldırıya sessiz kalmayacağız. Dost düşman herkes bunu böyle bilsin!

Liseliler faşizme olan öfkenizle FKME’lere katılın!” denildi.

 

Kadın Cephe Milisleri:

Kadın Cephe Milisleri 31 Ağustos’ta TEM otoyolundan geçen polis konvoyunu taradı ve Gazi İmam Hatip içinde bekleyen akrep ve TOMA’ya el bombası attı. Atılan bomba akrep ve TOMA’nın ortasında patladı.

Kadın Cephe Milislerinin bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlara değinildi: “…Dünkü eylemlerimiz sadece bir uyarıydı, mahallemizden çekilin uyarısı. Eğer mahallemizden çekilmezseniz bombalarımızın kurşunlarımızın hedefi olmaya devam edeceksiniz. Sanmayın bombamız yok silahımız yok. Bizim için her şey silahtır, bulduğumuz her şeyi sizin üzerinizde deneyeceğiz. Çok güvenmeyin o börtü böceğe benzeyen ucube araçlarınıza bir boya şişesi bile sizi deliye döndürmeye yetiyor.  Düşünün, karşınıza İbrahim Çuhadar gibi çıktığımızda ne yapacaksınız?..”

Ayrıca Gazi Cemevi önünde masa açmak isteyen devrimcilere ve halka yapılan saldırılara misilleme olarak 4 Eylül’de İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne ait bir hizmet aracı İsmet paşa Caddesi üzerinde Kadın Cephe Milisleri tarafından yakıldı.  Kadın Cephe Milisleri tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlara değinildi: “Öfke büyüyor! Bu öfkeyi siz büyütüyorsunuz. Öfkemizin ateşiyle harlanan İBB’ye ait aracı kullanan AKP’liyi ve mahallemizdeki tüm AKP’lileri uyarıyoruz: Halk Düşmanlarına hizmet etmekten vazgeçin!

İsmetpaşa Caddesi’nde yakılan aracı kullanan şahsı Sekizevler bölgesinde takıldığı kahveden oturduğu sandalyeye kadar biliyorduk. Cephe Milisleri olduğumuzu belirterek girdik kahveye namlumuzu doğrulttuk AKP’liye uyarımızı yapıp anahtara el koyduk. Aracı Nalbur bölgesine getirip trafonun önünde yolu keserek ateşe verdik.

Mahallemizde uyuşturucu batağına batan, zehirlenen gençlerimizi sadece sevgi ve dayanışma ile tedavi eden Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezini İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis eden İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ni de uyarıyoruz: Eylemlerimiz sürecek!…”

Çayan Cephe Milisleri:

Çayan Mahallesi’nde Cephe Milisleri 31 Ağustos’ta saat 21.00’da Gazi Mahallesi’nde yapılan yıkımlara karşı korsan gösteri düzenlendi. Yapılan eylemde halka AKP’nin OHAL’i bahane edip mahallelere saldırmasına yıkım yapmasına izin verilmeyeceği dile getirildi.

Sarıgazi Cephe Milisleri:

Sarıgazi’de 3 Eylül günü Cepheliler, mahallenin farklı yerlerine Gazi’de yaşanan saldırıyla ilgili yazılama yaptılar. “Gazi’nin Hesabını Soracağız/ DHKC” imzalı yazılamalar yapıldı. Ayrıca farklı bölgelere umudun adı nakşedildi.

 

Bahçelievler Cephe Milisleri:

Bahçelievler Zafer Mahallesi’nin birçok duvarına 2 Eylül’de Cephe Milisleri tarafından yazılama yapıldı. Duvarlara “Polis Hedefimizdir / Cephe”, “Gazi’nin Hesabını Soracağız / Cephe”,  “Karakollar Hedefimizdir / Cephe”, “DHKP-C” ve “CEPHE” yazıldı. AKP’nin paralı uşakları tarafından silinen yazılamalar tekrar yazıldı. Zafer Mahallesi’nde 26 Ağustos’ta da Cephe Milisleri tarafından yazılama yapıldı. Mahallenin birçok duvarına “DHKP-C”, “Cephe Uyuşturucu Satanları Cezalandırılacak /DHKP- C” yazılamaları yapıldı.

 

Alibeyköy Cephe Milisleri:

Gazi Mahallesi’nde uyuşturucu satıcılarının korumalığını, halk çocuklarının ve halkın düşmanlığını yapan, insanlarımızı kurşunlayan katil polislerden hesap sormak için Alibeyköy Cephe Milisleri( İrfan Ağdaş Faşizme Karşı Mücadele Ekipleri) 31 Ağustos’ta Alibeyköy-Cengiz Topel Caddesi’ni barikat kurup molotoflarla ateşe verdi. Cephe Milisleri aynı eylem alanına “Gazi Mahallesi’ni Katil Polislerin Başına Yıkacağız!” yazılı DHKC/FKME imzalı bomba süslü bir pankart bıraktı. İtfaiye ve zırhlı araçlarla yolu trafiğe kapatan katil polisler saatler sonra bomba süsünü patlatarak yolu trafiğe açtı.

 

İzmir Cephe Milisleri:

İzmir Güzeltepe’de halkı katleden, sömürü ve baskıyı yasallaştıran OHAL’e karşı, Cephe milisleri 1 Eylül’de bomba süslü pankart astı. Asılan pankartta “Tutsaklara Özgürlük Ohal’i Tanımıyoruz/DHKC Milisleri’’, ayrıca bomba süsünde “Ali Rıza Komutanın Neferleriyiz” notu yazılmıştır. Eylemden 3-4 saat sonra polis 1 TOMA 2 Akrep tipi zırhlı araçla mahallede gövde gösterisine çıkmıştır. Ertesi günü ise sokakta evleri taciz etmiş devriye gezmiştir.

Cephe Milisleri yaptığı açıklamada: “OHAL halkı katletmenin sömürüyü arttırmanın meşrulaştırılmasıdır bunu asla kabul etmeyeceğiz tüm baskılarınız katliam politikalarınız kurşunlarımızla örgütlü silahlanmış halkla tanışacaktır. 4 duvar arasında tutsaklarımıza işkence yapmanın sürgün sevklerin hesabını soracağı…” denildi.

 

Hatay Cephe Milisleri:

“AKP OHAL bahanesi ile devrimcilere saldırmaya devam ediyor. Hapishanelerdeki Özgür Tutsaklara tecrit ve işkencelerini arttırmaya çalışarak devrimci tutsakların iradesini kırmak istiyor. 31 Ağustos gecesi İstanbul’un Gazi Mahallesi’ne azgınca saldıran katiller halkımızın ekmek teknelerine, taksi duraklarına Halk Meclisine ve Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Mücadele Merkezi’ne saldırarak binaları yıkmış ve işgal etmiştir. Bu da yetmediği gibi tepki gösteren halka silah çekmiş ve halkı gaza boğuyor. Komplolarla OHAL bahanesi ile devrimcileri gözaltına alıyor, işkence yapıyor ve hukuksuz bir şekilde tutukluyor. 1 Eylül gecesi Hatay’ın Defne ilçesinde seyir halinde gezen bir halk düşmanı polis aracı milislerimiz tarafından havai fişekle vuruldu, katiller arkalarına bakmadan kaçıp gitmiştir… Hatay ve Anadolu topraklarından Cephe sempatizanlarına sesleniyoruz; Her alanı direnen Gazi Mahallesi’ne dönüştürelim AKP Faşizmine OHAL’ine teslim olmayalım!”

 

“Hiçbir Suç Cezasız
Kalmaz” Dedik

Hırsızlık Yapmak Şerefsizliktir Hesap Sorduk Sormaya Devam Edeceğiz

Cephe milisleri Gazi Mahallesi esnafını soyan hırsızların cezalandırılmasıyla ilgili 2 Eylül’de yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “1 haftalık çalışma sonucunda mahallemizdeki soygunların, gaspların, hırsızlık olayların artması nedeniyle araştırma komitesi tarafından bu olayların aydınlatılması ve gün yüzüne çıkartılması için Cephe milisleri gecesini gündüzüne katarak mahallemizdeki esnaf soygunlarını yapan soyguncuları yakalamıştır. 13 Ağustos günü öğlen saatlerinde Caner Ertürk denilen aynı zamanda mahallemizde esnaflık yapan şahıs Cephe Milisleri tarafından sorguya alınmıştır. Sorgu sırasında ‘Gold takıyı biz soyduk. Yaklaşık 20 bin TL para aldık. Dört kişi bölüştük. Hasan Ocak Parkı’nın oradaki BİM marketi de biz soyduk. Buradan da 12 bin TL para aldık’ diyerek tüm her şeyi ince ayrıntısına kadar anlatmış, suçlarını itiraf etmiştir. Sorgusu bittikten sonra “Sağ diz kapağından” vurularak cezalandırılmıştır. Bu olaylarda adı geçen şahıslardan da hesap sorulacak. Bu konu üzerinde çalışmalarımız devam ediyor… Devletin polisi Gazi esnafına huzur operasyonları yaparak baskı altına almaya çalışıyor. Devletin desteklediği çetelerde hırsızlık yaparak, uyuşturucu satarak, kumar oynatarak esnafı, halkı yozlaştırıp korku salarak mahallenin güvenliğinden sorumlu Devrimcilerin iradesini kırmaya çalışıyorlar.

Hiçbir güç devrimcilerin iradesini kıramaz; mahallemizde ki artan hırsızlık olaylarının, gaspların nedeni elbette düzendir. Düzene hizmet eden bu soysuzları da mahallemizde barındırmayacağız! Halktan çalmak, halkın malını gasp etmek suçtur. Elbette bu suçun cezası da vardır. Bu ceza bazen bir tokat, bazen teşhir, bazen de silahımızdan çıkan bir kurşundur. Caner denilen bu şahıs devrimcileri yıllardır tanıyan, adaletini bilen ellerinde büyüyen birisidir. Yaptığı soygunları da, devrimcilerin düşmana karşı illegal eylemliklerde kullandığı yöntemle yapmıştır…”

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.