Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > DHKC, Açıklama 461, Tarih: 29 Temmuz 2016

DHKC, Açıklama 461, Tarih: 29 Temmuz 2016
Son Güncellenme : 04 Eyl 2016 23:19

DHKC-BasinBurosu-logoDEVRİMCİ HALK  KURTULUŞ CEPHESİ

Basın Bürosu

Tarih: 29 Temmuz 2016 /  Açıklama: 461

ASUMAN AKÇA HAKKINDA UYARIMIZDIR!

Halkımıza;

Asuman Akça, hırsızlık, örgütümüzün adını kullanarak çetecilik yapmak, devrimciliği kullanmak gibi suçlardan saflarımızdan atılmıştır.

Yozlaşma ve çürüme hiçbir zaman aynı yerde kalmaz. Düzendeki her türlü pislik gibi büyür ve yayılır. İhanete kadar götüren bir sona ulaşır. Atılma kararımızın ardından Asuman Akça ayrıca tahliye olabilmek için düşmanla anlaşmış, işbirliği yapmış ve insanlarımızın tutsak düşmesine neden olmuştur.

Düşmanla yapılan işbirliğinin cezası ölümdür!

Hiçbir savaş yasası ihaneti affetmez.

Aynı şekilde halkın hiçbir değer yargısı ihaneti hoş görmez.

İhanetin bedelini düşmanla işbirliği yapan herkes ödeyecektir. Asuman Akça da ölüm kararın uygulanması sırasında yaralı olarak “şimdilik” hayatta kalmıştır.

Asuman Akça’nın halk adına ölümle cezalandırılma kararı hala geçerlidir.

Ona evini açan, yardım eden, selam veren, şu ya da bu şekilde ilişki içinde olan herkes Asuman’ın suçlarına da onay veriyor demektir.

Selam veren herkes bilmelidir ki aynı zamanda halka karşı işlenen suçları normal görüyor ve bu suçların sorumluluğunu üstleniyor demektir.

Evini açan, yardım eden herkes bilmelidir ki halkın parasını, halkın değerlerini ve halk çocuklarının geleceğini, tutsaklığını, kanını pazara çıkaran, bunun karşılığında kendi canını, özgürlüğünü, geleceğini güvence altına alan Asuman’ın suçunu onaylıyor demektir.

İhanet onaylanmaz.

İhanet affedilmez.

Halkın parasının çalınması hoş görülemez.

Asuman Akça hakkındaki ölüm kararı devam etmektedir.

Evini açanlar, selam verenler ya da herhangi bir ilişki içinde olanlar Asuman’ın suçlarını onayladıkları gibi onun suçlarına da ortak olduklarını bilmelidirler.

Bu suça ortak olmayın!

Asuman’ın suçlarının sorumluluğunu üstlenmeyin ve zarar görmeyin.

Asuman ile evli olan Hakkı Akça için de bu uyarı geçerlidir. Bugüne dek Asuman’ın tüm suçlarının sümsük bir ortağından başka bir şey olamayan, bir türlü kendi kararlarını veremeyen Hakkı da aynı ölçüde sorumluluk üstlenmektedir. O da suç ortaklığına son vermediği koşullarda aynı bedeli ödeyecektir.

 

Ek bölüm:

Asuman Akça’nın suçlarını bir kez daha halkımıza duyuruyoruz:

– Çete oluşturmak, bu amaçla örgütün insanlarını kullanmak, örgütün parasını çalmak.

– Pahalı giysi ve ayakkabılar alarak, tatile çıkarak lüks bir yaşam sürdürmek; örgüte bilgi vermeden şehir dışına çıkmak.

– Örgütün parası ile haber vermeden iki tane araç satın almak, tüm işlerini özel otomobil ile yapmak, kurum çalışanlarını özel şoförü olarak tahsis etmek.

– Örgüt içinde ayrıcalıklı ve konformist yaşam tarzını meşrulaştırmaya; yozlaşmayı yaymaya çalışmak.

– Gizlice sigara içerek örgüt talimatını çiğnemek.

– Yasak olmasına rağmen cep telefonu kullanmak, bu telefonuyla çete işlerini takip etmek, mafyacı-çetecilerle görüşmek.

– Komiteyi işletmemek, komiteyi ortadan kaldırmak; komite üyeleri hakkında dedikodu yapmak, yapılmasına izin vermek.

-…’da bulunan altınların kaynağını; bu altınları neden görevini devrettiği sorumluya değil de….e bıraktığını açıklayamamak.

– Tutuklandığında hakkındaki soruşturma devam ederken dışarıya haber göndermek ve altınlara müdahale etmeye çalışmak.

– Kendisine teslim edilen silahların nerede olduğunun bilgisini verememek.

– Mafyacı-çeteci kişiler aracılığı ile bir alüminyum tüccarının diğer bir tüccara borcu için aracılık yapmak ve iki insanımızın yakalanmasına neden olmak.

– Yasak olduğu halde yanında çok sayıda flash disk taşımak ve bunları polise yakalatmak. Flash disklerde önceki görev alanına ilişkin bilgi ve raporları bulundurmak, pek çok insanımızın güvenliğini tehlikeye atmak.

– Yeraltına çekilmesi söylendiği halde legalde bilinen kişilerle görüşmeye devam etmek, evlerine gitmek, örgütün güvenliğini riske atmak.

Yeraltında olması gereken süre boyunca bu soruşturma kapsamında sorgulanan kişilerle görüşmüş, onlarla iş takibi yapmış, para ve ev istemiştir. Daha önce hakkında çete soruşturması sürdürülen H….nin evinde neden bulunduğuna ilişkin ciddi bir cevap verememiştir.

– Son olarak da düşmanla işbirliği yapmak, örgütümüzde polis operasyonlarına neden olmak.

ÇÜRÜME VE İHANET CEZASIZ KALMAYACAKTIR!

YAŞASIN HALKIN ADALETİ!

 

DEVRİMCİ HALK
KURTULUŞ CEPHESİ

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.