Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Faşist AKP İktidarı 10 Devrimciyi İşkence Yaparak Tutukladı!

Faşist AKP İktidarı 10 Devrimciyi İşkence Yaparak Tutukladı!
Son Güncellenme : 18 Eyl 2016 16:16

Faşist AKP İktidarı 10 Devrimciyi İşkence Yaparak Tutukladı!
10 Devrimciyi Derhal Serbest Bırakın
AKP’nin OHAL’ine, Baskı, Gözaltı ve Tutuklama Terörüne Boyun Eğmedik;
Eğmeyeceğiz, Hesap Soracağız!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra OHAL ilan eden faşist AKP iktidarı halka ve devrimcilere “terör” demagojileriyle saldırmaya devam ediyor. İstanbul Sarıgazi’de 17 Ağustos Çarşamba günü saat 12:30 sıralarında bir eve baskın yapıldı. Eve uzun namlulu silahlarla, kar maskeleriyle giren AKP’nin eli kanlı özel harekât polisleri, içeride bulunan Deniz Özçelik, Karip Polat, Özlem Kütük, Kübra Sünnetçi, Hüseyin Kütük, Erdinç Öksüz, Eda Arı, Yurdagül Gümüş, Dursun Göktaş ve Selda Bulut’a işkence yaptı ve onları katletmek istedi. Bu öfkenin sebebi içeride bulunan 10 devrimcinin, devrimci olmalarıydı. Onlar demokratik kurumlarda çalışan, polisin her gün tehdit ettiği devrimcilerdir. Onlar Kürdistan’daki katliamlara karşı çıktıkları için tutuklandılar. Onlar gençliğin uyuşturucu-fuhuş-hırsızlık-işsizlik bataklığına saplanmaması için HFG gibi uyuşturucu ile savaş ve kurtuluş merkezleri, kültür merkezleri kurdukları için tutuklandılar. Parasız eğitim istedikleri için, yaşanan iş cinayetlerinin kader olmadığını, ölümlerin sebeplerinin bu hırsız, alçak, obur, ahlaksız düzen olduğunu anlattıkları için tutuklandılar. Kısacası halka yapılan her haksızlık, her katliam karşısında çıkarsız hesapsız bir şekilde mücadele ettikleri için tutuklandılar. AKP iktidarı ve ABD emperyalizmine rahat yüzü vermedikleri için tutuklandılar.

Halkı; sevdikleri, hesap sordukları, hak aradıkları için katletmek istediler. Gözaltına tanık olan halkımızın anlattığına göre, katiller bayıltıncaya kadar işkence yaptılar. İşkence yaptıklarını gizlemeye çalışan katiller 5 gün avukatla görüştürmeme kararı çıkarttılar ve açlık grevinde olan devrimcilere su, şeker vermediler. Su alamayan tutsaklar, susuzluktan dolayı baygınlık geçirdi. 14 gün sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından yalan ve kurmaca iddialarla tutuklandılar.

AKP’nin saldırı ve tutuklama terörü, yönetememe krizinden kaynaklanıyor. Devrimcilere ve halka saldırarak korkusunu gizlemeye çalışıyor. Krizlerini derinleştireceğiz, AKP iktidarının korkusunu büyüteceğiz. OHAL’i ilan ederken demokrasiyi kurtarma şovları yapanlar kendi burjuva demokrasilerini bile uygulayamayacak kadar çürümüşlerdir.

Adalet istiyoruz dediğimizde susturmaya çalışan, uyuşturucuya savaş açtığımızda bize saldıran, mahallelerimizi uyuşturucudan, yozlaşmadan korumamıza tahammül edemeyen faşist AKP saldırmaya devam ediyor. 10 devrimcinin bir evde misafir olmasından bile korkuyor. Ve devrimcileri korkutup geri adım attıracağını sanıyor.

Soruyoruz biz ne zaman korkup geri adım atmışız? Yeri geldiğinde ölümü bile tilililerle karşılayanların soyundan geliyoruz. Özel harekat polisleriniz, akrepleriniz, ağır silahlarınız korkunuzdan kaynaklanıyor. O sümsük paşalarınıza benzemeyiz. Çünkü biz halkız ve haklıyız.

AKP ve onun eli kanlı katillerine uyarımızdır; elinizi bu halkın evlatlarından çekin! Yaptığınız bütün işkencelerin hesabını tek tek soracağız.

Bizi tutuklayarak susturamazsınız, tüketemezsiniz. Çünkü biz halkız. Bu ülkede açlık, sömürü, işgal ve istila var oldukça; iyi açın kulaklarınızı, gözünüz açık olsun. Çünkü halkın öfkesi eninde sonunda sizi bulacak, halkın adaletine hesap vereceksiniz.

SARIGAZİ’DEN TUTUKLANAN 10 DEVRİMCİ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

BASKILAR GÖZALTILAR TUTUKLAMALAR BİZİ YILDIRAMAZ!

OHAL’İ TANIMIYORUZ!

OHAL İLE HALKIMIZI TESLİM ALAMAYACAKSINIZ!

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

ANADOLU İHTİLALİMİZ SÜRECEK!

ANADOLU HALK CEPHESİ

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.