Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Gazi Cephe’dir!

Gazi Cephe’dir!
Son Güncellenme : 04 Eyl 2016 23:33

HalkCephesiSaray Soytarısı Tayyip Erdoğan’ın Talimatıyla Yaptığınız

Yıkımların ve Yok Etme Girişimlerinin Hesabını Soracağız!

AKP’nin katilleri tarafından 31 Ağustos’ta işgal edilen HFG Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi; özellikle devletin uyuşturucuya alıştırdığı gençlerimizin tedavi merkezi idi. İçerideki hastaları dışarı atıp el koydular. Bu bina onların uyuşturucudan kazanmasının, gençlerimizi yozlaştırabilmesinin önünde engeldi.

Yıktıkları Halk Meclisi halkın evidir; kendi sorunlarını çıkarsız, hesapsız çözdükleri kendi aralarında gerçek adaleti sağladıkları mekânları idi… Devlet halkın kendi sorunlarını kendisinin çözmesini hazmedemedi, iktidarına alternatif gördü ki öyledir, düzenin yozlaşmış kokuşmuş kurumlarına işleyişine tek alternatiftir Halk Meclislerimiz.

Yıkılan taksi durakları bir ekmeğe muhtaç hale getirilen halkımızın karnını doyurduğu hiçbir mafya örgütlenmesine haraç vermeden çalışabildiği iş olanakları idi. Yıkılan parklarımız polisin uyuşturucu mekânı haline getirdiği ve devrimciler tarafından bu tür pisliklerden temizlenip halkın rahatça gidip gelebildiği dinlenme oturma yerleri idi.

Halkın hayat damarlarını kesmeye çalışan AKP’nin bu pervasızlığına karşı ülke genelinde tepki açıklamaları yapıldı. Bu açıklamalardan derlediklerimiz şu şekildedir.

 

Kanımızla Kurduğumuz Mahallelerimize Kimse Elini Süremez! Gazi Cephe’dir!

Teslim Olmayacağız! Direneceğiz! Biz Kazanacağız!

AKP’nin katil polisleri Gazi Mahallesi’nde terör estiriyor… Gazi Mahallesi’ni gece yarısından itibaren kuşatma altına alan polis halkın ekmek parasını kazandığı Taksi duraklarını yıkmış, aciz bir hırsız gibi konteynırları çalıp götürmüş,  halkın sorunlarına çözüm bulan, halkın örgütlü gücü Gazi Halk Meclisi’ni yıkmış, Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Savaş ve Kurtuluş Merkezi’ni basmış ve burayı karakola çevirmek istemektedir. İzin vermeyeceğiz! Her türlü ahlaksızlığı meşrulaştıran, hırsızlığı yayan, uyuşturucu satan, kullandıran bizzat AKP’dir. Devrimciler uyuşturucu satıcılarını cezalandırırken, mahallelerinden kovmaya çalışırken zırhlı araçlarıyla korumaya alan yine AKP’nin polisleridir. Bu saldırıların tek nedeni halka yeni bir hayatın kapılarını açmamız, alternatifler göstermemizdir.  AKP; ne uyuşturucu sorununa ne halkın barınma sorununa, ne ulaşım sorununa ne işsizlik sorununa hiçbir sorununa çözüm bulamadığı gibi halkın sorunlarını paylaştığı, dayanışmayı sağladığı, çözümler ürettiği Halk Meclislerini yıkıyor. Bizim köklerimiz sağlamdır… Mahir Çayanlar’ın teslim olmama geleneğinden gelmiştir. Bugün de onlardan aldığımız güçle direneceğiz. Canımızı dişimize takacağız. Gazi Mahallesi’nden de bütün mahallelerimizden de katil polisleri tek tek kovacağız!

Halkımız!

Hasan Ferit için, Dilek için, Berkin için mahallerimizi savunacağız. Gazi halkını sokağa çıkmaya derneklerimize, kurumlarımıza, ekmeğine sahip çıkmaya çağırıyoruz…

AKP’nin Faşist Politikalarına Teslim Olmayacağız! Direneceğiz!

Gazi Cephe’dir! Son Damlamıza Kadar Savaşacağız,

AKP’nin Katil Polislerini Kovacağız!

Halk Cephesi –  31 Ağustos 2016


 

Polis Yeni Komplolar

Peşinde!

“15 hastamız hala Gazi Karakolu’nda tutuluyor. Aileleriyle görüştürülmüyorlar. Çocuklarını soran ailelere polis, ‘bir ay gözaltında tutabiliriz, boşuna beklemeyin’ diyor. Ailelere ‘çocuklarınızı canlı bomba yapacaklardı’ şeklinde yalan söylüyor polis. ‘Çocuklarınızı bağımlı yapmak için torbacıları koruyup mahallelere gönderiyoruz’ diyemiyorlar. Terör demagojileriyle uyuşturucu satışının arkasında kendilerinin olduğunu gizleyecekler akılları sıra. Hiç boşuna uğraşmayın. Hastalarımızın aileleri de, halkımız da sizin gerçek yüzünüzü çok iyi biliyor. ‘Çocuğum uyuşturucu bağımlısı, bize yardım edin…’, ‘evimin önünde uyuşturucu satılıyor, engel olun…’ diyerek devletin kapılarını çaldığında ‘biz bir şey yapamayız’ demenizden, uyuşturucu satıcılarını halkın elinden kurtarmak için akrep araçlarınızla imdatlarına yetişmenizden biliyor halkımız sizin gerçek yüzünüzü. Hasta aileleri çok iyi biliyor ki, Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi çalışanları hiçbir kişisel menfaat gözetmeksizin yardım etti oğullarına, kızlarına. Ne hasta ailelerini, ne de halkımızı kandıramazsınız pespaye yalanlarınızla. Bunu siz de iyi bildiğiniz için hastalara baskı yaparak tedavi merkezi çalışanlarına komplo kurma peşindesiniz. Komplolarınız da engelleyemeyecek bu bataklığı kurutmamızı.”

Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi


 

1 Mayıs Halk Cephesi, Ankara Halk Cephesi, Bağcılar Halk Cephesi, Okmeydanı Halk Cephesi, Sarıgazi Halk Cephesi, Alibeyköy Halk Cephesi – Liseli Dev-Genç, Devrimci İşçi Hareketi, Nurtepe-Güzeltepe Halk Meclisi, Halkın Hukuk Bürosu, TAYAD’lı Aileler, Halk Cephesi Uluslararası İlişkiler Komitesi ve Suriye Halk Cephesi de AKP’nin yaptığı bu saldırıyla ilgil yazılı açıklama yaparak halkı Gazi’yi sahiplenmeye çağırdılar.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.