Örnek Resim

Anasayfa > GENÇLİK > Gençlik Federasyonu’ndan

Gençlik Federasyonu’ndan
Son Güncellenme : 11 Eyl 2016 15:41

NE İŞKENCELER, NE GÖZALTILAR, NE TUTSAKLIK;

ESER GİBİ HİÇBİR DEV-GENÇ’LİYİ DİZE GETİREMEZSİNİZ!

TUTSAK DEV-GENÇ’LİLERE ÖZGÜRLÜK!

Gençlik, AKP’nin en büyük korkusu. AKP, ne kadar gerici, iş birlikçi bir gençlik yaratmaya çalışsa da başaramadı. Gençliğin dinamizmini, ilericiliğini, halkına ve vatanına bağlılığını yok edemedi.

Görünürde AKP ile Fethullahçılar arasında kıran kırana bir savaş sürüyor. Bakın hapishanelere her iki taraftan da kaç insan var? Trilyonlarca lira yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet parası ortaya çıkan ve tutuklanan üç-beş hırsızıda salıveriyor. AKP, yönetememe krizi derinleştikçe OHAL’i ilan etti, çözümü OHAL’de aradı AKP’ye OHAL uygulaması kararları aldıran halka karşı işlediği suçlardır.                                                                     Halktan korkuyorlar. Çünkü suçlular. 15 yıllık iktidarları boyunca halka yönelik her türlü zulüm sürerken, çok uzun süre yalanlarla bu zulmün üzerini kapatmayı başardı.

Ancak AKP’nin zulmü öyle boyutlara ulaştı ki,  artık hiçbir yalan, hiçbir demagoji bu yalanların üstünü örtmeye yetmiyor.  Ve AKP, paranoya halinde her türlü halk muhalefetini kendilerine yönelen tehdit olarak görüyor. Yarattıkları açlık, yoksulluk, sefalet tablosunda halka verebilecekleri hiçbir şey yoktur. Onun için daha çok faşist terör uygulamaktan başka politikası yoktur. Okullarda, meydanlarda, mahallerde bugün Adalet için yaptığımız her eylemlerimize AKP’nin katil polisleri saldırıp insanlarımızı gözaltına alıp tutukluyor.

Bu korku halk korkusudur! Geçtiğimiz günlerde adalet için yapılacak olan yürüyüşümüze eli kanlı köpekler saldırıp  Liseli Dev-Genç’limiz Eser Çelik’i gözaltına alıp tutuklamıştır.     Bu korku yaşları küçük olan ama AKP’nin yozlaştırma politikalarına karşı devrimcileşen liselilerimizin korkusudur. Adalet İstiyoruz! Tutsak Dev-Genç’lilerimiz için adalet istiyoruz! Yatıp kalkıp adalet istemeye de devam edeceğiz. AKP faşizmi düşünemeyen sorgulamayan gençlik yaratmaya çalışıyor. Okullarımızda afiş yaptığımız için, okullardan uzaklaştırma alıp, soruşturma açılıyor. Bugün AKP afişlerimizden bile korkuyor. Çünkü gelecek bizim, çünkü öğrencilerin bu faşist düzende alternatifi biziz.

TUTSAK DEV-GENÇ’LİLER SERBEST BIRAKILSIN!

GÖZALTILAR TUTUKLAMALAR BASKILAR BİZLERİ YILDIRAMAZ!

HALKIZ HAKLIYIZ KAZANAĞIZ!

YAŞASIN DEV-GENÇ YAŞASIN DEV-GENÇLİLER!


 

Geleceğimizin Temsilcisi Gençlik Halkın Sesi’ni Dört Bir Tarafa Ulaştırıyor!

Dev-Genç’liler ve Liseli Dev-Genç’liler bulundukları bölgelerde halkın ve haklının sesi Yürüyüş dergisi ve Gençliğin geleceği dergisi Dev-Genç dergisini halka ulaştırmaya devam ediyor. Yapılan çalışmalarından derlediklerimiz şu şekilde:

İzmir: Dev-Genç’liler 2-6 Eylül arası yaptıkları çalışmalarda Güzeltepe, Kuruçeşme ve Kınık’ta Yürüyüş dergisi ve Dev-Genç dergisi dağıtımı yaptı, ayrıca çalışmalarında genel olarak kampanyalar ile ilgili bildiri ve yazılama yaptı. Dergi dağıtımlarında polisin mahalledeki kara propagandalarına karşı Dev-Genç’liler kim olduklarını ve amaçlarını anlattı. Bunun üzerine halk her zaman devrimcilerin yanında olacaklarını polisin ne yapmak istediğinin farkında olduklarını söyledi. Çalışmalarda gençliğin “Demokratik Üniversite ve Tutsak Öğrencilere Özgürlük” bildirilerinden 60 adet dağıtıldı. Ve propaganda amaçlı farklı yerlere “Dev-Genç / DHKC”, “CEPHE”, “Hakan İnci Onurumuzdur!”, “Gazi Faşizme Mezar Olacak” ve “Adalet İçin Ankara’ya Yürüyoruz” yazılamaları yapıldı. Çalışmaların sonunda toplamda 44 Dev-Genç dergisi, 25 adet Yürüyüş dergisi halka ulaştırıldı.

Antep: Dev-Genç’liler 1-2 Eylül’de Düztepe Mahallesi’nde Yürüyüş dergisi dağıtımı yaptı. Yapılan çalışmada, Antep’te yaşanan patlama, OHAL’in nasıl yansıdığı ve güncel konular üzerine konuşuldu. Ayrıca İstanbul-Gazi Mahallesi’nde yaşananlar üzerine ve AKP faşizminin katliamcı, faşist yüzünün daha çok açığa çıktığı anlatıldı. yapılan çalışmalarda toplam 47 dergi halka ulaştırıldı.

Elazığ: Liseli Dev-Genç’liler 5 Eylül’de Fevzi Çakmak, Esentepe, Yıldızbağları Mahallesi’nde Yürüyüş dergisi dağıtımı yaptı. Yapılan çalışmaya halkın ilgisi yoğundu, ayrıca çoğu okurun da sitemi vardı, “uzun süredir nerelerdesiniz” diye soranlar oldu. Ve dağıtım sırasında 65 yaşındaki bir teyze dağıtımcıları görünce yardımcı olup dağıtıma katıldı. Yapılan çalışmalarda toplam 150 dergi halka ulaştırıldı.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.