Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Kendi Adaletsizliklerinizde Er Ya da Geç Boğulacaksınız!

Kendi Adaletsizliklerinizde Er Ya da Geç Boğulacaksınız!
Son Güncellenme : 18 Eyl 2016 17:30

 Yarattığınız Adaletsizlik Bataklığında Boğulmaktan Korktuğunuz İçin Adalet İsteyenlere Azgınca Saldırıyorsunuz!

 Kendi Adaletsizliklerinizde Er Ya da Geç Boğulacaksınız!

Ankara Yüksel Caddesi’nde açıklama yapmak isteyen Adalet Yürüyüşçülerine polisin saldırıp gözaltına alması ile ilgili yapılan açıklamaların ardından, gözaltına alınanlar serbest bırakıldı. Gözaltındakileri sahiplenmek ve faşist AKP’nin saldırılarını teşhir etmek için yapılan açıklamaları yayınlıyoruz.

Halk Cephesi:  “Katledilen çocuklarımız için, Kürdistan’ da evleri bombalanan, yıkılan, bodrum katlarında yakılan Kürt halkımız için, ataması yapılmayan öğretmenler,  parasız eğitim isteyip tutuklanan öğrenciler için, Gazi Mahallesi’ndeki polis terörüne son verilmesi için, AKP’nin katil polisleri tarafından işgal edilen uyuşturucu bağımlılarının tedavi edildiği Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Savaş ve Kurtuluş Merkezi’mizi geri almak için dünyada, ülkemizde yaşanan tüm adaletsizlikler için Ankara’ya Adalet Bakanlığı’na yürüyoruz.

AKP  OHAL’ i bahane ederek halka saldırıyor,  biz OHAL’ e teslim olmayacağız, direneceğiz.

30 günlük gözaltı süresi, konser yasakları, tiyatroların yasaklanması, en küçük demokratik hakların bile yasaklanmasının tek nedeni halk korkusudur. AKP daha fazla baskıyla, zorla, işgallerle, katliamlarla halkı teslim almaya çalışıyor.  Buna sessiz kalmak AKP’nin katliamlarına, hırsızlıklarına ortak olmaktır. AKP’nin halka saldırılarını durdurmanın tek yolu direnmektir, halkın acılarına göz yummak değil elimizden ne geliyorsa yapmak boynumuzun borcudur. Bugün bu zulme tek bir söz söylemek insanlığımızı, değerlerimizi kaybetmemek için önemlidir.

3 gündür İstanbul’dan Ankara’ ya adım adım yürüyoruz. 3 günde 3 kez saldırıya uğradık. Kartal’da, Kocaeli’nde, Bursa’da polis tarafından işkencelerle gözaltına alındık. Direnmenin güzelliğiyle, coşkusuyla adım adım Ankara’ ya yürümekten vazgeçmeyeceğiz. Tek kişi de kalsak her gün gözaltına da alınsak biz AKP’nin faşizmini teşhir etmeye devam edeceğiz.” (8 Eylül 2016)

Ankara Halk Cephesi:  “Bizler aç bırakılan, sömürülen, zulme uğrayan, geleceği karartılan Adaletsizliklere maruz kalmış herkes için Adalet istiyoruz, bunun içinde İstanbul’dan Ankara’ya yürüdük… Bizleri bu baskılar, işkenceler, gözaltılar yıldıramaz. OHAL’i tanımıyoruz. AKP’nin yasaklarını, kararlarını tanımıyoruz” (9 Eylül 2016)

Halkın Mühendis Mimarları: “Her gün adaletsizliklerinize yenilerini ekliyorsunuz. ‘Adalet istiyoruz’ demeyi yasaklıyorsunuz. Basın açıklamalarını yasaklıyorsunuz. Devrimcilerin kurumlarını yıkıyor, kalekol kuruyorsunuz.  Kendi içinizdeki it dalaşı bir yana; şimdi de devrimcileri, demokratları, halkın aydınlarını FETÖ’cü diye gözaltına alıyor, tutukluyor, işten çıkarıyorsunuz… İstediğiniz kadar OHAL yasaları çıkartın, Kanun Hükmünde Kararnameler çıkartın, gözaltına alın, tutuklayın. ‘Adalet istiyoruz’ demek o kadar meşrudur ki halkın gözünde, sizin yasalarınız buna engel olamaz. Kendi adaletsizliklerinizde er ya da geç boğulacaksınız!” (9 Eylül 2016)

Devrimci İşçi Hareketi:  “Katil sürüleri insanlarımıza ters kelepçe takarak yıldıracağını sanmaktadır. Katil sürelerine sesleniyoruz elinizi bizden çekin. Öyle saldırmayla bizleri yıldıramazsınız. Bu ülkede adalet yok. İnsanlarımızı katledip hesap sormayacağımızı zannettiniz. Bu alanlar bizimdir. Basın açıklaması yapmak en demokratik hakkımızdır, basın açıklaması yapmak suç değildir, halka saldırmak suçtur”.  Saldırıya uğrayan Halk Cepheliler aynı gün serbest bırakıldı. (9 Eylül 2016)

İzmir Halk Cephesi:

İzmir’de Halk Cepheliler Adalet Yürüyüşçülerine yapılan saldırıyı protesto etmek amacıyla gözaltıların serbest bırakılması için 9 Eylül’de Yamanlar Mahallesi’nde yazılama yaptılar.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.