Örnek Resim

Anasayfa > GÜNDEM > Öğretmenimiz

Öğretmenimiz
Son Güncellenme : 11 Eyl 2016 16:57

Türkiye koşullarında devrimci şiddeti; her bölge ve alanda devrimci örgütlenmenin önünü açan,  halkın adaletini sağlayan, sömürücülere, vurgunculara, tüm halk düşmanlarına yönelik eylemler olarak örgütlemek zorundayız.
Devrimciler, kitleler içindeki otoritelerini, ancak namlularını halk düşmanlarına çevirerek, onları etkisiz kılarak kurabilirler. Diğer bütün mücadele biçimleri, devrimci şiddetle etkileşim içinde, devrimci otoritenin kurulmasını destekleyen, güçlendiren ve devrimci şiddeti her boyutta yaygınlaştıran bir rol oynamak zorundadır.
Düşmanın silahlı güçlerine, silahla karşı duran halkın silahlı güçleri olmadan; hiçbir halk örgütlülüğü yoğun baskı ve terör karşısında uzun süre ayakta kalamaz, dağılmaya ve sindirilmeye mahkumdur.
Halkın silahlı güçleri, devrimci kitle hareketinin koruyucusu, dinamizmi ve onurudur.
Halkın silahlı güçleri ve kitle hareketi birbirini etkileyerek büyür ve gelişirler. Silahlı güçlerin büyük darbeler yediği ve yok edildiği koşullarda, baskı ve terörle karşılaşan halk kitleleri, yenilgi psikolojisine girerler.
Bunu bilen oligarşi de tüm güçlerini gerillayı yok etmek için seferber eder. Biz de tüm enerji ve gücümüzü gerillayı
yaşatmak ve geliştirmek için harcamalıyız. Burjuvazinin korkusunun temel nedeni, halkın ise geleceğidir gerilla.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.