Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Örgütlü Halkı Hiçbir Güç Yenemez

Örgütlü Halkı Hiçbir Güç Yenemez
Son Güncellenme : 11 Eyl 2016 16:14

Yıktığınız Her Kurumumuzun Yerine Daha Büyüğünü ve Güzelini Kuracağız

Örgütlü Halkı Hiçbir Güç Yenemez

Gazi Halk Cephesi katil polisin Gazi Mahallesi’ne devletin saldırısı ile ilgili 1 Eylül’de çağrı açıklaması yaptı. Açıklamada: “Gazi Mahallesi, AKP’nin eli kanlı katil polisi tarafından resmen işgal edilmiş durumdadır… Faşist AKP iktidarının Gazi Mahallesi’ne ve Gazi Halkına düşmanlığının nedeni nedir? (…)Bu mahalle, bedeller ödenerek kurulmuştur çünkü. Temelinde kan vardır, can vardır, emekçilerin alınteri vardır. Mayasında dayanışma vardır, birlik vardır, örgütlülük vardır. Ve daha ilk kurulduğu andan itibaren devrimciler vardır. On yıllardır bu nedenle Gazi Mahallesi’ne saldırıyor halk düşmanı iktidarlar…

Bu nedenle yıktılar Halk Meclisi’ni, parklarımızı, taksi duraklarımızı… Bu nedenle işgal ettiler Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi’mizi ve bu nedenle gözaltına aldılar içerisinde tedavi gören hasta arkadaşlarımızı… İstiyorlar ki halk örgütsüz kalsın, birleşmesin, birlikte hakkını aramasın… İstiyorlar ki gençlerimiz uyuşturucu bağımlısı olarak kalsınlar, düşünmesinler, üretmesinler, birer köle olarak kendilerine hizmet etsinler…

Hayır! Buna izin vermeyeceğiz! Bizim olanı bizden almalarına izin vermeyeceğiz! Bizi örgütsüz bırakmalarına izin vermeyeceğiz!..Gelin her akşam saat 20.00’da ellerimize tencere tavalarımızı alıp sokaklara çıkalım, katil polisi ve onları üzerimize salan AKP faşizmini protesto edelim. Bu en demokratik hakkımızdır, bunu hiçbir güç engelleyemez! Bu akşam da, yarın da, öbür gün de; ta ki polis işgali bitene kadar tencerelerimizi, tavalarımızı çalmaya devam edelim!”

Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluşu Merkezi:

Uyuşturucuya Karşı Savaş ve Kurtuluş Merkezimizi Polis İşkencehanesine Çevrilmesine İzin Vermeyeceğiz!

“…Gazi Mahallesi’nde bulunan, Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezimiz, 31 Ağustos’ta sabaha karşı saat 03.00 sularında polis tarafından basılmış, merkezde tedavi gören hastaların tamamı gözaltına alınmıştır. Hala Gazi Karakolu’nda tutulmaktadırlar… AKP’nin polisi buraya gece yarıları onlarca araç, yüzlerce silahlı güçle saldırmasının temel nedeni devletin gençlerimizi uyuşturucu bağımlısı yaparak çürütmeyi amaçlamasıdır… Soran bir kişiye polis ‘Burayı komünistlerden aldık. Halkın karakolu oldu artık’ demiş. Halkın karakoluna (!) halkı yaklaştırmamak için tırlar dolusu bariyer yerleştiriyorlar… Halkın zulüm göreceği karakol olur da, halkın karakolu olmaz bu düzende. Artık torbacılarla birlikte daha kolay uyuşturucu ticareti yapabilecekler… Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi olarak, polisin işgali altındaki yerimizi katil, uyuşturucu tüccarı polisin elinden alacak, vatanımızın her köşesine yaygınlaştıracağız. Uyuşturucuyla mücadelemiz asla sona ermeyecek, gençlerimizi bu illetten kurtarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız…” (2 Eylül)

 

Gülsuyu Halk Cephesi:

“…AKP’nin katil polislerinin bu saldırıları, Gazi halkının örgütlenmesinden korkusunun yansımasıdır. Biliyorlar ki ‘örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez’. Bunun için saldırıyorlar. Halkın ekmek parasını kazandığı taksi duraklarını, çay bahçelerini yıkıyor, üzerlerine kurşun yağdırıyorlar. Ama Gazi halkı direnmeye devam ediyor. Kurumları yıkabilirler ancak yıkılan kurumlarımızı yeniden yapacak ve halkı örgütlemeye, katillerin gerçek yüzlerini göstermeye devam edeceğiz. Mücadelemiz, faşizmi yenene kadar devam edecek.” (31 Ağustos)

 

Suriye Halk Cephesi: “…Türkiye’nin 2014 uyuşturucu kullanımı ve bağımlılık raporuna baktığımız zaman uyuşturucu kullanımının yüzde 17 arttığı görülüyor. Son dönemlerde gündeme gelen bonzai kullanımı ise yüzde 38 arttı. Raporda, 2014 yılında 648 kişinin doğrudan veya dolaylı olarak uyuşturucuya bağlı hayatını kaybettiği yer alırken bir diğer korkunç gerçek ise 13 yaşında bir çocuğun uyuşturucudan ölmesidir… İşte AKP iktidarı bu tablonun sürmesini istediği için yüzlerce kişiyi tedavi eden HFG Kurtuluş Merkezi’ni yıktı. İnsanların kendi sorunlarına sahip çıkan sağlıklı insanlar olmasını istemiyor. Yozlaşan, bencil, her gün uyuşturucu madde kullanan bir gençlik yaratmak istiyor. Çünkü bu gençlik yaptığı yolsuzlukları, baskıyı, hırsızlığı sorgulamayacaktır. Ama AKP bunu başaramayacak. Devrimciler var olduğu sürece halka gitmeye halka çözüm olmaya devam edeceklerdir…” (2 Eylül)

***

Anti-Emperyalist Cephe’nin Tüm Birleşenlerini Dayanışmaya Çağırıyoruz!

Halk Cephesi Uluslararası İlişkiler Komitesi 5 Eylül’de Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi’ne yönelik saldırılarla ilgili, Anti-Emperyalist Cephe bileşenlerine dayanışma çağrısı yaptı.

 

***

 

Halkımızın Dayanışmasıyla Tedavi Hizmetimize Devam Edeceğiz

 

31 Ağustos’ta tedavi merkezimiz polis tarafından işgal edildiğinde bütün eşyalarımıza da polis tarafından el konulmuştur. Yiyeceklerimizden yataklarımıza, hastaların ilaçlarından giysilerine kadar tüm eşyalarımıza el konulduğu için acil ihtiyaçlarımızı karşılamak için halkımızın yardımlarına ve dayanışmasına ihtiyacımız var.

Tedavi merkezimizi geri alana kadar geçici bir süre farklı bir yerde tedavi hizmetimize devam edeceğiz.

Nasıl ki Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi’ni halkımızla birlikte kurduk, büyüttük ve halk düşmanlarının kabusu haline getirdiysek, yine halkımızla birlikte geçici tedavi merkezimizi de kuracak, geliştirecek ve bu bataklığı kurutmaya devam edeceğiz.

Tüm imkanlarını zorlayarak Tedavi Merkezi’mizden yardımlarını esirgemeyen, gönülden desteklerini hiç eksik etmeyerek bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza, halkımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Acil İhtiyaç Listesi: Yatak-döşek, battaniye, yorgan, nevresim, yastık, pantolon (40-50 arası her beden), gömlek (S-M-L-XL), tişört (S-M-L-XL), ayakkabı (40-44 arası her numaradan), eşofman, çorap, diş macunu-fırçası, traş köpüğü, permatik, şampuan-sabun, sıvı el sabunu, bulaşık deterjanı, süngeri, temizlik bezi-toz bezi, vileda- çekçek, havlu- banyo havlusu.

Hasan Ferit Gedik

Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi

Telefon: 0506 064 6533

5 Eylül 2016

 

***

 

Uyuşturucu Bağımlılığına Son Vermek İçin

Halk Meclislerinde Birleşelim!

 

Okmeydanı Halk Meclisi 7 Eylül’de bir açıklama yaparak Gazi Mahallesi’ndeki kurumlara saldırıların düzenin çürümüşlüğünün bir göstergesi olduğunu belirtti. Açıklamada: “Halk Meclislerine neden saldırıyorlar? Halkın sorunlarına çözümsüz kaldıkları için saldırıyorlar. Halkın sorunları ama’sız ve banane’siz bir şekilde halkla birlikte çözüldüğü için saldırıyorlar. Nitekim sorunların Halk Meclisleri eliyle çözüme kavuşturulması neticesinde düzenin çürümüşlüğü tüm çıplaklığıyla ortaya serilmektedir. Tüm kurumlarıyla çürümüş olan bu düzenin karşısında iktidarı hedefleyen bir örgütlenmenin önünü almak için saldırıyorlar Halk Meclislerine…”

Okmeydanı Halk Meclisi olarak Gazi halkının yanında olacağız. Yıkılan Gazi Halk Meclisi binasını halkımızla birlikte hep beraber yeniden inşa edeceğiz. Bu vesile ile tüm Türkiye halklarını bu süreçte Gazi halkının yanında olmaya çağırıyoruz” denildi.

 

Gazi Halk Meclisi Halk Bahçesi İçin Toplantılara Devam Ediyor…

Gazi Sekizevler bölgesinde Recep Hasar Parkı’nda halk toplantısı 3 Eylül’de yapıldı. Polisin Halk Meclisine, parklara, duraklara, çay ocaklarına, saldırmasının nedeni anlatıldı. Bu konuda bilgiler verildi. Zırhlı kepçelerin bu mahalle için “Yarınki gecekondu yıkımları olacağı” şeklindeki tehditleri anlatıldı. Halkın mühendis mimarları da Halk Bahçesi projesini anlattı. Toplantıya 40 kişi katıldı.

 

***

Yıkımlarınıza Sessiz Kalmayacak

Her Araçla ve Eylemle Karşınıza Dikileceğiz!

 

Gazi Mahallesi’nde OHAL kararlarıyla birlikte artan baskılara ve 31 Ağustos’ta yıkılan demokratik kurumların, taksi duruklarının ve çay bahçesinin yıkımını protesto etmek için Gazi Sondurak, Nalbur ve Sekizevler bölgesinin Veysel Beysülen Parkı’nın çevresinde bulunan binalarda 2 Eylül günü 5 dakikalık tencere tava çalma eylemi yapıldı. Halkın evlerden, camlardan, balkonlardan tencere tava çalarak destek vermesinin yanı sıra ışık söndürüp açarak da destek verdi…

Aynı gün içerisinde taksi durakları yıkılan taksiciler konvoy yaptı.  Gazi girişinden başlayan protesto konvoyuna halkın ilgisi yoğundu, kaldırımlarda ve caddelerde bol bol alkışlarla destek aldılar. Düz bölgesinden Sondurak bölgesine kadar gezme oradan eski karakolda bitirme hedefi ile başlanan konvoyu Polis hazmedememiş ve taksicilere ve araçlarına biber gazları ve plastik mermilerle saldırmıştır. Bu saldırı sırasında bir araçta hasar oluşmuştur. Bunun üzerine taksicilerin eylemi bitirilmiştir. Aradan 2 saat geçtikten sonra Gazi Karakolu polisleri işi gücü bırakmış taksicilerin güneşten korunmak için yıkılan taksi durağının yerine koydukları beyaz bir kulübe için tekrar seferber olmuşlardır. Bu kulübeyi de yıkmak için zırhlı kepçe ve etrafında onlarca araçla gelmişlerdir. Araçlarından iner inmez etrafta bulunan esnafa ve insanlara küfürler savurmuşlar ve uzun namlulu silahlarını doğrultmuşlardır. Yıkım işlemini yaptıktan sonra hızlıca araçlarına binip kalekollarına dönmüşlerdir.

Tencere tava eylemine 3 Eylül’de Gazi Düz bölgesinde devam edildi. Saat 18.00 ve 19.00 arasında 15 kahve ve birçok ev gezilerek bildiri dağıtımıyla çağrısı yapılan eylem saat 20.00’de başladı. Zillere basılarak halk tencere tava eylemine katılıma çağrıldı. Eylem bitirilirken tencere tava eylemlerinin önemine vurgu yapıldı ve onbinlerin, yüzbinlerin katıldığı büyük halk direnişlerinin böyle adım adım örüleceği söylendi.

 

Çocuklarımızı ve HFG Merkezini Sahiplenmemizi Engelleyemezsiniz

Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu İle Savaş ve Kurtuluş Merkezi baskınında gözaltına alınan hastaların aileleri çocuklarının serbest bırakılması talebiyle 2 Eylül’de Gazi Karakolu önünde açıklama yapmak istediği için işkenceyle gözaltına alındılar. Açıklamada çekim yapan yerel gazeteci Ahmet Turan’da gözaltına alındı. Gözaltına alınan Aileler: Ali Haydar Kaya’nın babası; Doğan Kaya, Ahmet Torun’un babası; Ali Torun, Şiar Yıldız’ın babası; Serdar Yıldız, Ulaş Demir’in anne ve babası’dır.

 

Tencere Tava Eylemimiz Gazi’de Polis Terörüne Son Verilinceye Kadar Sürecek

Halk Cepheliler Gazi Mahallesi’nde günlerdir devam eden polis baskısı ve saldırılarına karşı başlattıkları direnişi büyütüyorlar. Bu kapsamda hayata geçirilen tencere tava eylemine 4 Eylül Pazar günü Gazi Düz bölgesinde 12277. sokakta devam edildi. Her akşam olduğu gibi saat 20.00’de başlayan eylemde halka Gazi’deki polis terörü ve AKP’nin bununla halkı teslim almaya çalıştığı anlatıldı. Gazi halkı Halk Meclisi ve Halk Cephesi saflarında mücadeleye çağrıldı. Halkın eyleme katılımının giderek arttığı gözlemlendi.

 

Halk Düşmanı AKP’nin Polisini Teşhir Ediyoruz

Gazi Halk Meclisi Sekizevler bölgesinde 20 adet “AKP’nin Polisi Uyuşturucunun Hamisi / Tayyip’in Düşmanı Halklar, Dostları Uyuşturucu Tüccarı Mafyalar” yazılı pankartlar astı.

 

Bağcılar’dan Gazi’ye Destek

Bağcılar’da Halk Cepheliler ve mahalle gençliği 31 Ağustos’ta uyuşturucuya karşı ve Gazi halkına destek için yazılamalar yaptılar. Toplamda 15 adet yazılama yapıldı.

 

Yedisinden Yetmişine Gazi Cephedir!

Buralarda Biz Varız Halk Düşmanlarını Kovacağız!

Halk Düşmanı Katil AKP’nin saldırılarına karşı 4 Eylül’de Gazi Özgürlükler Derneğine gelen “abla, abi bize de bir iş verin biz de bir şeyler yapalım” diyen Umudun Çocukları sticker çalışması yaptı. Özgür tutsakların sesini dışarıya taşıyan, direnişin taleplerinin yazılı olduğu stickerları aralarında paylaştıktan sonra heyecanla İsmetpaşa Caddesinde birçok yere hızla yapıştırdılar. Hızlıca ellerindeki işi tamamlayıp geldiklerinde mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Toplam 100 adet sticker yapıştırılırken, bunu hazmedemeyen halk düşmanları zırhlı araçtan “çocukları kandırıyorsunuz” diye anonslar yapıp durdu.

 

 

Yalan Haber Yazmak,

Polis’in Tetikçiliğini Yapmaktır

Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu İle Savaş ve Kurtuluş Merkezi polis baskınından ve hastalarının gözaltına alınmasından sonra yalan haber yapan Sözcü Gazetesine cevaben 1 Eylül’de şunları dile getirdi: “…TEM Polisi’nin düzenlediği operasyonda da 14 şüpheliyi gözaltına aldı. Yıkım yapılan alanlardan biri olan sözde uyuşturucu merkezinde tedavi gördükleri öne sürülen madde bağımlılarına da devlet sahip çıktı. Örgüte devşirilmek istendiği iddia edilen uyuşturucu kurbanları, tedavi görmeleri için hastanelere götürüldü.”

Sözcü Gazetesi’nde Habip Atam Mahreçli haberden alıntıdır yukarıdaki alıntı. Tamamı yalandır..:

14 şüpheli denilen kişiler Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi’nde tedavi gören hastalardır… 2 gündür Gazi Karakolunda gözaltında tutulmakta, psikolojik baskı yapılmakta ve tedavileri engellenmektedir…

Bu gazeteci müsveddesi haberinin arkasında duruyorsa buyursun gerçekleri açıklasın. Hastaların ne zaman, nasıl, neredeki tedavi merkezlerine, hastanelere yatırıldığını açıklasın. Açıklayamaz! Çünkü haber yalandır, uydurmadır, maksatlıdır… Gazetecilik adı altında tetikçilik yapmayın. Gerçekleri açıklayacak cesaretiniz yoksa yalancıların da uşağı olmayın…”

 

 

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.