Örnek Resim

Anasayfa > EMEKÇİLERDEN > Röportaj: KEC’li Hatice Yüksel

Röportaj: KEC’li Hatice Yüksel
Son Güncellenme : 11 Eyl 2016 15:11

KEC’Lİ HATİCE YÜKSEL:

“OHAL’İ TANIMIYORUZ İŞ GÜVENCEMİZ İÇİN ANKARA’YA YÜRÜYORUZ!”

 Tüm Türkiye halkları olarak tarihsel bir süreçten geçiyoruz. Faşist AKP iktidarı, yıllardır koynunda besleyip büyüttüğü cemaatle kapışmasını fırsata çevirerek, halka karşı savaşını büyütmenin peşinde.  Bir  yandan  sahte demokrasi söylemleriyle şov yaparken, diğer yandan OHAL ilan ederek halk düşmanı politikalarını rahatlıkla uygulayacağı zemin yaratıyor.  AKP iktidarının uzun süredir gündeminde olan personel yasası değişikliği de bu süreçte hızlandırıldı. Kendi yasasını dahi tanımayan iktidar, kamu emekçilerinin iş güvencesine saldırılarını pratikte hayata geçirdi. Sorgusuz sualsiz açığa alınan, her türlü hakkından alıkonularak işten atılan memurlar gösteriyor ki biat etmeyen, köleliği kabul etmeyen tüm kamu emekçileri, bu değişikliklerle rahatlıkla kapı dışarı edilebilecek.

Bizler, devrimci kamu emekçileri olarak emeğimize, onurumuza sahip çıkıyor, iş güvencemize yapılan saldırının karşısında direniyoruz. Biliyoruz ki faşizm kiminle kapışırsa kapışsın, asıl hedefinde her zaman bu ülkenin onurlu evlatları, devrimci demokrat yurtseverleri vardır.  Faşizmin çıkar ilişkileri ne kadar değişirse değişsin, asla emekçilerden yana olmayacak. Emeği sömürülen, açlığa işsizliğe güvencesizliğe mahkum edilen her zaman emekçiler olacak.

Bugün OHAL bahane edilerek haksızlığa adaletsizliğe karşı direnme hakkımız elimizden alınmaya çalışılıyor. Buna sessiz kalmak uzun vadede büyük ödememize, yıllardır kanla canla kazandığımız haklarımızdan vazgeçmemize neden olacaktır. Bugün ödemekten çekineceğimiz her bedel misliyle bizlerden çıkarılacaktır. OHAL uygulaması  ile sindirilmeye korkutulmaya çalışılıyoruz. OHAL’i tanımıyor,  faşist baskılardan korkmuyoruz. Bu tarihsel süreçte üstümüze düşeni yapacak, geleceğe başı dik, onurlu bir iz bırakacağız. Sıranın bize gelmesini beklemeyecek, haklılığımızdan aldığımız meşrulukla mücadele edeceğiz.

Kamu Emekçileri Cephesi olarak, iş güvencemiz için, emeğimiz ve onurumuz için 10 Eylül’de Ankara’ya yürüyoruz. Sonuncumuza kadar mücadele etmekten vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha haykırarak, tüm emekçileri haklı mücadelemizde yanımızda olmaya çağırıyoruz.


AKP’nin Aciz Polisi Yaz Kamplarına Bile Tahammül Edemiyor

Devrimci İşçi Hareketi 28 Ağustos’ta Akçakoca’da 4 günlük yaz kampı yaptı. Birlikte sohbet edilen, birlikte paylaşılan kampın sonunda da GBT kontrolü yaptı. Katil AKP düzene alternatif gördüğü her şeye saldırıyor. Devrimcilerin kampları da düzenin tatil anlayışına alternatif olduğu için saldırıyor.  Gözaltına aldırıyor ve tutuklatıyor. Bu nedenle baskılara boyun eğmeyeceklerini ifade eden DİH’liler, “Düzeninizi başınıza yıkacağız” diyerek kararlılıklarını ifade etti.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.