Örnek Resim

Anasayfa > HABER > Umudu Duvarlardan Silebilirsiniz Ama Halkın Bilincinden Asla

Umudu Duvarlardan Silebilirsiniz Ama Halkın Bilincinden Asla
Son Güncellenme : 18 Eyl 2016 15:53

Umudu Duvarlardan Silebilirsiniz Ama Halkın Bilincinden Asla!

Kanla Yazılan Tarih Silinemez!

Alibeyköy: Mahallede katil polislerin sildiği yazılamalar 7 Eylül’de  Faşizme Karşı Mücadele Ekipleri tarafından halkın matbaası olan duvarlara tekrar nakşedildi. Cengiz Topel ve Karadolap bölgelerine 30 adet yazılama yapıldı.

Çayan: Mahalleye sabahın erken saatlerinde gelen AKP’nin katil polisleri duvarlardaki yazılamaları sildi. 6 Eylül’de Cephe Milisleri silinen yerleri boyayıp halkın matbaası duvarlara yeniden yazılamalar yaptı. Çayan Cephe Milisleri tarafından bu konuyla ilgili yapılan açıklamada: “Duvarlara gücünüz yetebilir ama o bile geçicidir katiller, peki ya yüreğimizdeki, beynimizdeki umuda dokunabilir misiniz? Aciz ve korkaksınız, her sildiğiniz yazımızı yeniden nakşedeceğiz. Artık mahallemizde elinizi kolunuzu sallayarak gezemezsiniz. Gün bizim gece bizim, fedalarla geliyoruz.” denildi.

Dağevleri: Katil polislerin mahallede bulunan yazılamaları silmesi üzerine, Cepheliler 7 Eylül’de tekrardan yaptı.

Gazi:  AKP’nin katil polisleri zırhlı araçlar korumasında boya kompresörüyle cadde üzerindeki yazılamaları sildi. Cepheliler bunun üzerine İsmetpaşa Caddesinde, Karakol gibi kullanan İmam Hatip Lisesi çevresine 9-10 Eylül’de 50’ye yakın yazılama yaptı. Bu konuyla ilgili yaptıkları açıklamada: “Elif Şafak Bahtiyar Günay’ları ancak duvarlardan silebilirsiniz ama halkın hafızalarından asla silemezsiniz!

Duvarlardan da gece yarılarında zırhlı araçlar özel harekat polisleri eşliğinde silersiniz. Aciz ve korkaksınız. Bu halkın evlatları var. Sabahında kalkıp ilk iş sprey alıp kepenkleri ve halkın matbaası olan yerlere umudun adını nakşeden!” dediler.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.