Örnek Resim

Anasayfa > HABER > … YÜRÜYÜŞ’ümüzü Halka Ulaştıracağız

… YÜRÜYÜŞ’ümüzü Halka Ulaştıracağız
Son Güncellenme : 04 Eyl 2016 21:47

OHAL’ler Hiçbir Programımızın Önünde Engel Olmayacak, YÜRÜYÜŞ’ümüzü Halka Ulaştıracağız

 Halka olan sorumluluklarımızdan biri de gerçeğin sesi Yürüyüş dergisini en yeni haliyle halkımıza ulaştırmak, okumak ve okutturmaktır. Bunu elbette sadece bulunduğumuz bölgede il ve ilçe de değil, daha çok insanın okuyabilmesi için başka bir mahalle veya ile de gidip orada bulunan, ilk olarak örgütlemeyi düşündüğümüz bir bölgede dağıtımını ve tanıtımını yapabiliriz. Bu sebeple her dağıtımcımız ve okurumuz kendi sesi olarak gördüğü bu dergiyi bulunduğu bölge dışında daha önce dağıtılan veya dağıtılmayan bir il, ilçe, kasaba, köy… gibi yerlere ulaştırma ve bu çürümüş düzeni yıkma sorumluluğunu kendinde görmeli. Bu bilinçle yapılan çalışmaların haberini aşağıda sunuyoruz. Sonraki sayılarımızı daha çok bölgelere ulaştırma ve zaferi yakınlaştırma dileğiyle…

 

İstanbul Okmeydanı:

Halk Cepheliler 22, 25 Ağustos tarihleri arasında Piyalepaşa, Yolağzı – FSM Bölgesi, Örnektepe, Mahmut Şevket Paşa ve Kuzey Sokak bölgelerinde, esnaflara ve evlere Yürüyüş dergisi dağıtımı yaptı. Ayrıca yapılan çalışmada, mahallede yapılacak olan Kitap Festivaline çağrı yapıldı. Yapılan çalışmalarda toplam 659 Yürüyüş dergisi halka ulaştırıldı. Ayrıca Okmeydanı Halk Cephesi 24 Ağustos’ta Yürüyüş dergisi semineri verdi. 25 kişinin katıldığı seminer öncesinde yemek yenildi, ardından Yürüyüş dergisinin neden dağıtılması gerektiği ve hedefin nasıl arttırılması konuları hakkında konuşuldu.

Bahçelievler: Halk Cepheliler 24 Ağustos’ta Zafer, Kocasinan ve Soğanlı Mahallesi’nde Yü rüyüş dergisi dağıtımı yaptı. Esnaflara yapılan çalışmada OHAL üzerine sohbet edildi. Sohbet esnasında “bu süreçte dikkatli olunması gerektiği” uyarısı yapıldı. Bunun üzerine Halk Cepheliler OHAL’i tanımadıklarını ve hiçbir baskının dergimizi dağıtmaya engel olamayacağını söyledi. Dergi dağıtımının yanı sıra Adalet Kampanyası ile ilgili bildiriler halka dağıtıldı. Yapılan çalışmada 135 dergi ve 200 bildiri halka ulaştırıldı.

Altınşehir: Halk Cepheliler 18 ve 21 Ağustos tarihlerinde, Şahintepe ve Bayramtepe bölgelerinde Yürüyüş dergisi dağıtımı yaptı. Yapılan çalışmalarda halk ile OHAL kararı üzerine sohbet edildi ve devrimcilik anlatıldı. Yapılan çalışmada 30 dergi halka ulaştırıldı.

Avcılar: Halk Cepheliler 27 Ağustos’ta Parseller ve Tepeüstü bölgelerinde Yürüyüş dergisi dağıtımı ve Adalet Kampanyası çalışması yaptı. Evlere yapılan çalışmada halka Adalet Kampanyası hakkında bilgi verildi ve el bildirilerinden verildi. Çalışmada 50 adet bildiri halka verildi.

1 Mayıs: Halk Cepheliler 24, 25 Ağustos’ta Cadde ve Deniz Gezmiş Parkı esnafına Yürüyüş dergisi dağıtımı yaptı. Yapılan çalışmalarda halk ile hapishanelerdeki Özgür Tutsakların direnişi hakkında sohbet edildi ve bilgi verildi. Çalışmalarda toplam 270 adet Yürüyüş dergisi halka ulaştırıldı.

Bağcılar:  Yeni Mahallede yürüyüş yolu üzerindeki esnaflarla 29 Ağustos’ta uyuşturucuya karşı mücadele edilmesi üzerine sohbet edilip, dergi ve broşür dağıtımı yapıldı. Yeni Mahalle esnafı “uyuşturucuya karşı mücadelede sonuna kadar sizlerin arkasındayız” diyerek desteklerini belirttiler. Toplamda 50 broşür ve Yürüyüş dergisi dağıtımı yapıldı.

 

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

Adres:Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Billurcu Sokak No: 20/2 BEYOĞLU-İSTANBUL Tel: +90(212)536 93 44 Fax: +90(212)536 93 45 E-mail: info@yuruyus.com
CopyLEFT Yürüyüş Dergisi 2004-2014 | İnternet Sayfamız özgür yazılım araçları kullanılarak kodlanmıştır.